Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 19 z 19

Temat: admin password

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Trk 3.1

    To ja dodam cos nowego... jeszcze nie sprawdzalem ale zapowiada sie ciekawie i jak widzialem opis i screeny to jest to cos czego szukalem od dosc dawna.

    Cytat Napisał http://trinityhome.org/Home/index.php?wpid=1&front_id=12
    Trinity Rescue Kit 3.1 or TRK 3.1 is a 100% free CD bootable Linux distribution (live cd) aimed specifically at offline operations for Windows and Linux systems such as rescue, repair, password resets and cloning, with the ability to update itself. It has custom tools to easily recover data such as deleted files, clone Windows installations over the network, perform antivirus sweeps with 2 different antivirus products, reset windows passwords, read AND write on NTFS partitions, edit partition layout and much much more.
    Jak widac potrafi resetowac hasla na XP :-) wiec chyba tego szukales...
    Mozliwosci ma calkiem spore - glownie w dziedzinie Rescue & Recovery. Calkowicie nieprzydatne do pracy zdalnej - wymagany fizyczny dostep do maszyny i to najczesciej na dluuuzszy czas :-)

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm
    To ja dodam cos nowego... jeszcze nie sprawdzalem ale zapowiada sie ciekawie i jak widzialem opis i screeny to jest to cos czego szukalem od dosc dawna.

    Jak widac potrafi resetowac hasla na XP :-) wiec chyba tego szukales...
    Mozliwosci ma calkiem spore - glownie w dziedzinie Rescue & Recovery. Calkowicie nieprzydatne do pracy zdalnej - wymagany fizyczny dostep do maszyny i to najczesciej na dluuuzszy czas :-)
    Pobrałem i sprawdziłem "Trinity Rescue Kit 3.2 Beta" :
    http://trinityhome.org/Home/index.ph...28&front_id=12
    Po uruchomieniu z bootowalnego nośnika należy wywołać polecenie winpass, które umożliwia zmianę/zresetowanie hasła Administratora.
    Dystrybucja TRK jako całość zawiera mnóstwo użytecznych programów
    http://trinityhome.org/Home/index.ph...29&front_id=12
    http://trinityhome.org/Home/index.ph...=7&front_id=12

  3. #13
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie o rety

    hasło kodowane jest ntlm lm aczasami ntlm v2 zalezy jak sobie ustawisz no i od czasu zaimplementowania syskey w windach chasło jest jeszce dodatkowo kodowane no ale jezeli urzywasz algorytmu lm a zapewne tak jerst bo opcja ta jest domysłna razem skodowanie m ntlm zeby zapewniec kompatybiolnosc z wczesnieiszymi windami tak zwana 'wsteczna kompatybilnosć" polecam programy z serji l0pthcrack sa szybkie i efektywne

    inna sprwa jest zdobycie pliku sam ale tego tu nienapisze bo łatwo znalesc w necie i niechce mi sie pisac tego co juz zostało napisa ne przez innych po 15000909090909 razy

  4. #14
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie prośba

    --------------------------------------------------------------------------------

    To ja dodam cos nowego... jeszcze nie sprawdzalem ale zapowiada sie ciekawie i jak widzialem opis i screeny to jest to cos czego szukalem od dosc dawna.

    mogli byscie tio tłumaczyc na polski chociaz
    anie kopiowac i wklejac niekazdy smiga po angielsku
    tak dobrze jak wy
    a tu jest polska z tego co iwem i jezykiem urzedowym oprócz php i c++ jest język polski

  5. #15

    Domyślnie cos tam

    Witam
    Jestem nowy i nic nie umiem, ale poczyniłem juz kroki w kierunku odpowiednim.
    Zmiana hasła w xp to nie problem, mam pytanie macie jakiś program do jego odczytania?

    pozdro

  6. #16
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    2. Uruchamiając dosa z dyskietki startowej i wpisując dir c: wyświetlają mi się pliki z partycji E ,czy to może być spowodowane zmianami w rejestrze? a jesli nie to czym?
    tym, że DOS (podstawowy, że tak go nazwę) nie widzi partycji innych niż FAT(16)(32) - c:\ masz pewnie NTFS i i d:\ pewnie też...
    e:\ masz jakiś FAT, a widzi...Twój e:\ jako c:\ bo to dla niego pierwszy dysk jaki widzi więc inaczej nie może pokazać
    można zapodać DOS'a z obsługą NTFS ale nie wiem czy dyskietkowy jest...
    miałem jakiegoś, który czytał NTFS ale jak pamiętam bootowałem z płyty...
    wtedy zobaczy wszystkie FAt'y i NTFS'y jakie tam masz...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  7. #17

    Domyślnie

    Hasła są indywidualnie kodowane w pliku sam , potem są porównywane z hashem jaki się tam znajduje , wiec nie ma możliwości odczytać hasła ale możesz je złamać porównując z hashem.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  8. #18

    Domyślnie Kurcze

    Niemoge tego pobrać i wogóle jak wchodze na tą strone to żadne napisy nic mi się nie wyświetla. Mógł by ktos podać link odrazu do pobrania
    >>Mądrość jest kluczem do wielu zagadek<<

  9. #19

    Domyślnie

    Jest na to wiele sposobów. Możesz np. użyć programu lcp http://www.lcpsoft.com/english/download.htm i łamać słownikiem/bruforcem albo możesz użyć narzędzia ophcrack z tablicami tęczowymi które mają bodajże > 1gb (zależy od opcji). Jeżeli chodzii o lcp to właśnie potrzebne są najczęściej 2 pliki: SAM i SYSTEM, których nie da się skopiować z platformy windowsa. Można np. otworzyć dysk przez linuksa i wtedy je skopiować np na jakiś przenośny nośnik pamięci. Jak skopiujesz to uruchom winshita i włącz program lc5. Dalej to już sie chyba sam domyślisz co trzeba zrobić
    Ostatnio edytowane przez netcuter : 04-04-2007 - 22:19

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj