Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 29

Temat: Zabezpieczenie serwera www przed DDOS

  1. #11

    Domyślnie

    To nie jest zaden wielki projekt wymagajacy niewiadomo jak cfanych zabezpieczen - raczej ujme to bardziej w ramach hobby, wiec takze chcialbym sie poduczyc

    Atakujacy to przewaznie dzieciaki uzywajace gotowych programow.

    Ostatnio udalo mi sie dorwac program "Sprut_for_DDoS" - powiesil mi serwer w sekunde zapychajac cale jego zasoby i z tego co widze to glownie o takie ataki chodzi - nie z wielu zrodel zombie, tylko z jednego zrodla.

    Zastanawiam sie teraz nad tym, jak najlepiej wykryc i automatycznie banowac numery IP, z ktorych leca takie pakiety.

    Mozecie polecic jakis dobry firewall, w ktorym mozna tworzyc np jakies nowe reguly dzialan czy jak to sie tam nazywa?
    Moga byc zarowno komercyjne jak i bezplatne.
    Przypominam ze chodzi o windowsa
    Ostatnio edytowane przez rakoo : 04-23-2010 - 15:15

  2. #12

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Widzisz, pod windows sprawa nie taka prosta... jesli masz apache to zmien go z mpm-worker na mpm-prefork - niby wolniejszy... ok... ale nie jest podatny na trywialny atak ktory powala kazdego apacza z mom-worker :P Jesli to zrobisz i problem bedzie dalej wystepowal to bedziemy myslec.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #14
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    fail2ban i trochę wyobraźni również potrafi całkiem ładnie przystopować DoSy.


    edit:
    tip:
    robię na ten przykład tak, że jak wykryje niepokojące ruchy na porcie gdzie trzymam serwer ssh to go natychmiast blokuję i przenoszę na zupełnie inny port (znany mi oczywiście i to nie koniecznie wcześniej ) - taki kotek i myszka :P
    Ostatnio edytowane przez markossx : 04-23-2010 - 17:10
    ***********
    * markossx *
    ***********

  5. #15

    Domyślnie

    pomoglo ograniczenie ilosci polaczen na 1 IP, dodatkowo wszystkie akcje ladnie sobie w Firewallu sledze

  6. #16
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    18

  7. #17

    Domyślnie Wiem gdzie możesz szukać

    ja ciekawe informacje o ochronie serwera znalazłem na stronie która chyba jest od niedawna ale jest niezła. dużo na niej informacji o zabezpieczeniach. to był Zatrzask.pl | Serwis Informacyjny Bran trzeba trochę tam poryć i się znajdzie. pozdrawiam

    Cytat Napisał rakoo Zobacz post
    Witam,
    jestem w trakcie pisania strony internetowej w php.
    W jednym z modulow uzywam funkcji fsock do sprawdzania czy jedna z uslug localhostowych jest otwarta.

    Ostatnio mialem okazje zobaczyc jak latwo ktos moze zDOSowac moj serwer i niebardzo wiem jak sie przed tym bronic.
    Serwer www zostal sparalizowany i nie moglem wejsc na strone nawet przez localhost.

    Czy wina lezy po stronie skryptow np tego wykorzystujacego fsock, konfiguracji Apache czy czegos innego?

    Ruch do serwera mam przekierowany na routerze jedynie na port 80. Router (TPLINK WR543G) ma wbudowany jakis filtr DDOS ale czytajac kilka artykulow w sieci na temat tego typu atakach, watpie w jego skutecznosc.

    Jest jakas dobra, prosta metoda aby sie przed tym bronic?
    Jakimi programami/metodami moglbym potem w razie czego przetestowac rozwiazania sam siebie atakujac?

    Z gory dziekuje za odpowiedz

  8. #18
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    @agilob - post bylby ciekawy gdyby na prawde tam byl... temat mowi o apache a w tresci cos zupelnie innego - konfiguracja serwera pocztowego...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #19

    Domyślnie

    no nie?

    rakoo: looknij sobie tez na to ile apache otwiera watkow, pamietam, ze kiedys skanowalem automatem jeden serwer z adminem i nagle przybiegl do mnie, ze serwer wisi. co sie okazalo skaner otwieral tyle polaczen, ze apache nie byl w stanie ich obsluzyc, wiec zaczal dumac, dumac, az usechl. a na deser przeczytaj web application hackers handbook, oprocz ddosow, znajdziesz tam rowniez inne tematy zwiazane z prewencja dla webappow.

  10. #20
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Bardzo wiele zalezy od konfiguracji serwera - czy to jest apache... jesli apache to jak jest ustawiony (worker i jego parametry), keepalive, timeouty, itp. Tego samego apacza mozna na prawde ladnie podkrecic ale wiekszosc ludzi tego nie czuje i szczerze mowiac nie jest to zbyt intuicyjne.

    Ja do niedawna wszedzie instalowalem mpm-worker (threaded) ale po paru sytuacjach ktore ostatnio widzialem wszystkie serwery wycofalem do mpm-prefork... Ok - potrafi zjest wiecej zasobow, nawet znacznie wiecej ale... RAM jest tani a downtime kosztuje.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj