Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Pytanie o bezpieczny email

  1. #1

    Domyślnie Pytanie o bezpieczny email

    Witam
    Jestem tu nowy i zupelnym laikiem informatycznym. Ale od pewnego czasu zainteresowaly mnie kwestie
    bezpieczenstwa w sieci. Na razie mam tylko VPN w Operze, Tor browser i ProtonMail.

    I mam pytanie zwiazane z bezpieczenstwem, prywatnoscia maila:

    1.
    Czy to dobry pomysl, aby zalozyc konto na Protonmail przez przegladarke Chrome na ustawieniach domyslnych [ip/miejsce - kawiarnia z udostepnionym wifi na haslo, w kawiarni sa kamerki, wiec chyba mozna by przesledzic monitoring w czasie aktywnosci w sieci ?] Czy ktos [w sensie sluzby] przez to moze skojarzyc tworzony adres mail w tej przegladarce z moja osoba, czy urzadzeniem/laptopem.
    Czy tez dalej byloby to zbyt duzy zbior osob.

    Czy tez lepiej bylo to zrobic juz przez VPN [mam tylko w Operze] lub Tor ?
    Tylko W przypadku wylonczonych JavaScript, Serwis Protonmail prosi o wersyfikacje tylko przez numer tel. Nie chcialem podawac zadnego numeru tel.

    2.
    Czy przez to, ze mialem przy sobie wlaczony telefon, zalogowany do sieci, mozna skojarzyc po czasie i miejscu aktywnoci w sieci z pobliskim numerem telefonu ? Przesledzic logi telefonow w tym miejscu ? Czy tez dalej bylby to zbyt duzy zbior osob.

    3.
    Czy lepiej używać maila [nawet Protonmaila] tylko z poziomu przeglądarki niż klienta pocztowego?

    4.
    Czy przez to, że kliknąłem w link uwierzytelniający przy rejestracji na tym forum [w mailu Protonmail z poziomu przeglądarki z VPN w Operze], to można mnie namierzyć [skojarzyć z laptopem ?]

    Jezeli zle rozumuje to tez prosilbym o wyjasnienie.
    Ostatnio edytowane przez Bobo : 10-01-2019 - 17:59

  2. #2

    Domyślnie

    Dzieki za wyjasnienie. Czy moglbys wyjasnic mi jeszcze na czym polega ten internetowy "odcisk palca"? I co z tego wynika?

    Piszesz, ze sposobem na to jest uzywanie rzadkiej przegladarki ?
    Chyba wlasnie unikatowy system czy przegladarka daje sie latwo wyodrebnic ?
    Chyba najlepszym sposobem bylby po prostu swiezy komputer? bez historii aktywnosci ?
    Ostatnio edytowane przez Bobo : 10-18-2019 - 20:05

  3. #3

    Domyślnie

    Oki. Rozumiem.
    Wlasnie mialem pytac jeszcze o adres MAC, ale zapomnialem ze mozna uzyc zewnetrznej karty.

    Mam Tails USB.
    Ale czy np. Whonix na maszynach wirtualnych nie bylby lepszy?
    Czy on zapobiega ujawnieniu czy wykradzeniu adresu MAC ?

    ---

    Mail no tak. Zaczalem go juz uzywac. Czyli do zadan specjalnych najlepiej miec wszystko "czyste"
    Ostatnio edytowane przez Bobo : 10-18-2019 - 21:11

  4. #4

    Domyślnie

    No tak. Tylko ze wtedy zestaw zadan staje sie troche ograniczony.

    Spelniajac wszystkie te wymogi troche trudno np. komunikowac sie z kims, gdy czekasz na odp. itp.

    Myslalem o takim tez bardziej codziennym uzytkowaniu.

    ---

    Jeszcze pytanie:
    1. Czy zamiast wlamywac sie do wifi sasiada, mozna uzyc neta z prepiada np. czeskiego [zakuponego za gotowke] lub cos w tym stylu? Bo wtedy ma sie dowolnosc miejsca. Oczywiscie z czystego drugiego tel uruchamianego w innym specjalnym miejscu. Zwykly zostaje gdzie indziej. Chociaz kolejne doladowanie i tak byloby elektroniczne, wiec to jest klopotliwe.

    2. Czy na takim linuksie usb mozna uzywac klieta poczty, czy lepiej w przegladarce?
    Czy klient poczty w linuksie wysyla info o prawdziwym ip ? W przypadku jesli korzystam ciagle z jednego kompa.
    Ostatnio edytowane przez Bobo : 10-18-2019 - 22:06

  5. #5

    Domyślnie

    Hej nic zlego nie planuje. Ostatnio dosyc interesuja mnie kwestie prywatnosci/anonimowosci.
    Uwelbam kino szpiegowskie, Borny, Homelnd, teraz Mr Robot itp.
    Nigdy tez nie wiadomo kiedy przyda sie taka wiedza. Oby nie, ale moze trzeba sie bedzie kiedys ukrywac przed zlymi.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj