Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 14 z 14

Temat: [sprzęt] Jaki jest dobry i tani sprzęt...

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    £130 niecale + przesylka/przesylki jak kto woli... razem £139.94 a ja przywioze do Polski w polowie listopada i dalej pewnie tez kurier jakis aby miec pewnosc ze dotrze. Wersja z HK bedzie £104 i dalej kwestia tego co w Polsce... ale tak czy inacej radio z HK to polowa ceny jaka ma ConSpark

    W sumie roznica w cenie miedzy tym kupionym w UK a tym kupionym w HK jest £40. Kupujac w HK masz roznie z gwarancja, raz jest raz nie ma - generalnie dostajesz *chyba* zawsze kwit gwarancji od producenta (w UK na 100%) i na to radio jest 2 latka gwarancji. W UK kupilbym tutaj bo i swoje tutaj kupowalem i zostawilem w tej firmie niezla kase a eBay jak eBay... wiadomo.

    Rozmawialem dzisiaj z kolega o tym jego FT-60R (z HK) i mowi, ze on nie jest zadowolony. Mozliwe ze po prostu trafilo mu sie jakies z totalnie skopana bateria. Bateria to w sumie nie tragedia - mozna zawsze kupic pakiet na akumulatorki AA i bedziesz mial 2 zestawy zasilania - jak tak robie zawsze - do kazdego mojego radia kupuje pakiet na akumulatorki, przydaje sie...

    Samo radio (model R) dziala identycznie. Musialbys poszukac w sieci czy model R ma ton przemiennikowy 1750Hz bo w Polsce sie to bardzo przyda! Kolega obiecal sprawdzic na swoim reczniaku i da mi znac. Co do samego radia to recenzje masz tutaj http://www.eham.net/reviews/detail/4286 i oceny same mowia za siebie! 179 glosow w tej chwili i ocena srednia 4.6/5 - po prostu super!

    UPDATE:
    Jesli chcesz wersje z HK to nie ma problemu... w sumie to mam ochote zamowic 1 lub 2 i sprawdzic... Juz wygooglalem ze ton przemiennikowy jest wiec radio w europie bedzie dzialac, ale... odstep miedzykanalowy moze byc rozny - w najgorszym wypadku wychodzi na to ze bedziesz musial sie nieco pobawic w menu aby poprawnie skonfigurowac do pracy w Europie.

    UPDATE 2:
    Dokladnie interesowaloby Cie meny 49 (STEP - 5, 10, 12.5, 15, 20, 25, 50, 100kHz lub AUTO) oraz menu 26 (M/T-CL - T-CALL lub MONI) opisujace funkcje przycisku zaraz pod PTT - w ustawieniu na T-CALL masz ton przemiennikowy.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 09-02-2008 - 00:39
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #12

    Domyślnie

    Wiesz co twoja propozycja jest ciekawa ponieważ mam pewność iż sprzęt będzie dobrej jakości i nie dostanę jakiegoś "gówna". Cena też chyba nie wiele większa.
    Jeszcze to przedyskutuję z kolegą (razem zdaliśmy na egzamin i razem będziemy "krótkofalowcami"), ponieważ razem "budujemy" tą stację
    Wielkie dzięki za pomoc.

    I jeszcze jedno co to jest bo nie wiem (może wiem ale nie kojarzę ):
    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Juz wygooglalem ze ton przemiennikowy jest wiec radio w europie bedzie dzialac, ale... odstep miedzykanalowy moze byc rozny - w najgorszym wypadku wychodzi na to ze bedziesz musial sie nieco pobawic w menu aby poprawnie skonfigurowac do pracy w Europie.
    @Edit
    Jeszcze jedno. Co jeszcze potrzebowałbym z dodatkowych akcesoriów by mi się lepiej pracowało. I czy taka antena jest wystarczająca (jeżeli nie to czy można taką podłączyć i jakim kablem).
    Ostatnio edytowane przez MAGx2 : 09-02-2008 - 13:44

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ton przemiennikowy 1750Hz sluzy do otwierania przemiennikow w Europie... ale poniewaz bylo to naduzywane i przemienniki byly zalaczane bez potrzeby coraz czesciej nowe przemienniki maja ton CTCSS - taki ton ktorego ludzkie ucho nie slyszy, jest on podawany razem z sygnalem z nadajnika i tylko to otwiera odbiornik w przemienniku. Dawniej wystarczyl ton (albo umiejetnie zagwizdac) 1750Hz aby przemiennik sie zalaczyl.

    Mowiac o odstepie miedzykanalowym mam na mysli jaka jest odlegosc miedzy ogolnie przyjetymi kanalami na UKF. W USA uzywa sie 5kHz czy 10kHz, w Polsce 12.5kHz na 2m o ile pamietam. Ogolnie nie martwi mnie to specjalnie, radio ladnie koryguje wszystko za mnie ot takie oglupianie uzytkownika.

    Tak czy inaczej planuje kupic chocby 1 radio z HK i zobaczyc na wlasnym tylku brzydko mowiac co to radio potrafi. Wiem co potrafi model E... a teraz sprawdzimy R.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #14
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Croatia
    Postów
    17

    Domyślnie sprzt Jaki jest dobry i tani sprzt

    Hej.
    Uczulaja mnie niektore balsamy ale nie wszystkie. Z Avonu uzywalam duzo kosmetykow i mnie nie uczulaly.
    A jaki jest ten balsam rozowy? Z tych naturalsow? czy jakis inny?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Krótkofalarstwo - jaki sprzęt na początek??
    By eMCe in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 36
    Autor: 02-02-2019, 03:18
  2. dobry hosting.
    By mtbs in forum Domeny/Serwery
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 12-05-2013, 15:27
  3. Jaki jest Twoj ulubiony serwer WWW?
    By TQM in forum Domeny/Serwery
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 01-01-2008, 14:31
  4. Sprzęt do hackingu
    By Michal_sh in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 19
    Autor: 09-08-2007, 20:42
  5. dobry wybór??
    By kalipawel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 03-25-2007, 18:55

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj