Pokaż wyniki 1 do 1 z 1

Temat: (jak do tego doszło?) Wyciek IP, spoofowanie IP, blokada stron atakami

  1. #1

    Domyślnie (jak do tego doszło?) Wyciek IP, spoofowanie IP, blokada stron atakami

    Zostałem schackowany
    Zapewne z baz pozyskali dane dot. hasła, pewnie złamali hashe z jakiś baz z wycieków.
    Pytanie czy IP też tam mogło być?
    Czy może admini strony na której się że mną zabawiali pomogli atakującym ujawniając moje IP.
    Sprawa jest taka.
    Przedstawiono mi hipotezę że zespoofowali moje IP uruchamiając ochronę ddos wielu stron internetowych. Po prostu zwracały timeout. IP było współdzielone z wieloma ludźmi, tym większy kłopot.
    Napisałem do admina celem nakreslenia sprawy i na drugi dzień odpisali że problem naprawiony, i już wszystko dobrze chodziło.

    Chciałbym prosić o nakreślenie tła technicznego który posłużył do ataku, w jaki sposób admin naprawił to samemu, i czy faktycznie sprawy mogły mieć miejsce tak jak to przedstawiam, gdyż to również trochę hipotezy. W dodatku jeśli to ddos był faktycznie, czy duża moc była potrzebna do zablokowania ok. kilkunastu stron tylko na tym IP przez okres ok. 10 godzin

    Że hasło niestety było jedno w wielu miejscach, goście zaczęli mocno spamować, i nawet zauważyłem swoje IP na jakiejś stronie na liście spamowej.
    Potem pisałem do nich, że sprawa opanowana, ale może to coś istotnego dla sprawy.

    Chciałbym się zapytać jak to rzeczywiście mogło wyglądać, i na ile rzeczywiście tak jak to przedstawiam.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zwolamed1 : 01-26-2017 - 19:08

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj