Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: kradzież telefonu

  1. #1

    Domyślnie kradzież telefonu

    jakiś miesiąc temu skradziono mi telefon samsung note 4 910c. Zgłosiłem na Policji. sam próbowałem go namierzyć ale bez skutecznie jest tylko ostatnio lokalizacja skąd został skradziony czyli z garażu domu który wynajmuje. Czy mam jakąkolwiek możliwość namierzenia go. Podejrzewam pewnego znajomego ale brak mi dowodów.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał chlodny89 Zobacz post
    jakiś miesiąc temu skradziono mi telefon samsung note 4 910c. Zgłosiłem na Policji. sam próbowałem go namierzyć ale bez skutecznie jest tylko ostatnio lokalizacja skąd został skradziony czyli z garażu domu który wynajmuje. Czy mam jakąkolwiek możliwość namierzenia go. Podejrzewam pewnego znajomego ale brak mi dowodów.
    Marne szanse. Jeśli zostanie podany id karty i imei telefonu - będzie w bazie policji i będziesz mógł spróbować go odzyskać przy próbie sprzedaży/utylizacji. Mając dowód w postaci pudełka z imei idziesz do złodzieja i sprawdzasz czy jest taki sam (możesz go sprawdzić w tel po wpisaniu *#06#). I albo ci oddaje, albo na psy że widziałeś ten konkretny tel u kogoś. Namierzanie w warunkach jest możliwe poprzez usługi np. google (dla androidów) czy M$ (w przypadku WP)- poprzez stronkę z mapką, o ile podpięte jest konto a usługa aktywna. Z tym że to przestaje działać już po przywróceniu do fabrycznych. Śledzenie przez operatora to wysokie koszty (nasłuch i wyliczenia triangulacyjne, te sprawy)- więc używa się tego tylko w ściganiu groźnych przestępców.
    Inne metody to już wychodzenie poza prawo.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie Re:

    A ja spytam profilaktycznie - czy jest jakaś możliwość zabezpieczenia telefonu przed kradzieżą? Chodzi mi dokładnie o blokady lub namierzanie gpsem skradzionego telefonu.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał danisz Zobacz post
    A ja spytam profilaktycznie - czy jest jakaś możliwość zabezpieczenia telefonu przed kradzieżą? Chodzi mi dokładnie o blokady lub namierzanie gpsem skradzionego telefonu.
    1. Wykopujesz tutaj stare tematy
    2. Sa telefony z takimi opcjami np. Samsung (jest serwis przez ktory mozesz sledzic telefon, zablokowac go itp. - oczywiscie musi miec polaczenie z internetem) telefon moze wyslac swoja pozycje SMS-em na dany numer jak ktos zmieni karte sim itp.

    Jak nie ma takich opcji to zapewne w telefonach z systemem operacyjnym typu android - zapewne mozna znalezc aplikacje robiace cos podobnego. Z tym ze takie rozwiazania zapewne zlodziejowi latwiej obejsc...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  5. #5

    Domyślnie

    Zawsze mi się wydawało, że po prostu możesz go namierzyć, ale za sprawą policji..

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj