Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Blokady IMEI w UK

  1. Domyślnie Blokady IMEI w UK

    Witam!
    Mam pewien problem.Nabylem niedawno phona 6500slide(uzywka)i po jakims miesiacu-napis `simcard registration failed`.Karte widzi normalnie,nie rejestruje w sieci.Dotad wszystko bylo ok.Na forach roznego typu dowiedzialem sie ze operatorzy blokuja Imei w przypadku nie placenia abonamentu.Czy to moze byc to?I jak temu zaradzic?Szkoda mi phona...Gdybyscie mogli podac metody.Programy albo cos.Nemesis i zmiana product key nie pomaga.Zmienic imei?Ale jak?...Z gory dzieki!!!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Telefony sa blokowane jesli aparat zostal skradziony - tylko i wylacznie w takim wypadku. Widac kupiles kradziony telefon.

    Zmiana IMEI to w UK nie takie proste bo za to sie idzie do wiezienia - prawo zakazuje zmiany IMEI w telefonach i jest to bardzo przestrzegane (cos slyszalem ze podlega pod prawa zwiazane z walka z terroryzmem) a operatorzy maja wspolna baze kradzionych telefonow i blokuja je bardzo szybko. I tak sukces, ze dzialal Ci az miesiac bo normalnie zablokowanie aparatu zajmuje pare dni jesli nie godzin. Jak mi ukradziono telefon to wiem ze po 6h byl bezuzyteczna cegla (klienci korporacyjni sa lepiej traktowani co nie jest wielka tajemnica).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    Kurqa i tu pojawia sie dylemat-bo nabylem go razem z oryginalnym pudelkiem i papierami(orange).Imei na boxie i w fonie sie zgadza.Wiec watpie ze kradziony.Simlocka nie ma.Niby wszystko gra.Wątpie że to problem z hardware.
    Sorry za temat typowo na GSM forum,ale zauwazylem ze sporo osob tutaj ma wiedze z tego zakresu i wie jak to wyglada w UK.A pytam bo slyszalem ze orange czyni tu takie praktyki.No coz...narazie bedzie player i cyfrowka... Poszukam jeszcze. Dzięki za odp.

    ps. Rozumiem ze proces bloka IMEI jest nieodwracalny?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tylko wlasciciel telefonu ktory zglaszal jego zaginiecie moze miec szanse (jesli w ogole to mozliwe) odblokowac telefon.

    Komunikat "Simcard registration failed" oznacza najczesciej ze karta SIM jest uszkodzona, niekompatybilna z telefonem, nie kontaktuje albo zwyczajnie zostala zablokowana przez operatora z jakiegos powodu. Jak nie ma simlock'a to wstaw tam jakis pre-paid nawet kolegi i zobacz czy zaloguje sie do sieci. Jak odrzuci innych operatorow tez to bedziesz wiedzial juz cos wiecej
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    Dobra ok.Ostatni post w tym temacieWszelkie mozliwe sposoby zawiodly.Sprawdzalem rozne karty.Nawet ciapki w serwisach nie wiedza wtf.A nie pojde do salonu orange i nie stwierdze ze maja natychmiast odblokowac mojego fona,bo jestem zly,a pozatym z Polski!Nie jestem nowicjuszem w tym temacie.Wiem ze najbardziej realna i bezsensowna opcja,to zmiana plyty glownej.Bo do nowych fonow wszelkie ingerencje w soft sa mocno ograniczone i niestabilne.
    W sumie zakoncze tylko prosba - w przypadku gdyby znalazl sie jakis realny,w miare homemade sposob -to niech ktos napisze.
    TQM dzieki za odp. Sorry za trucie dupy...

  6. #6

    Domyślnie

    A ja słyszałem ,że w modelach platformy BB5 (czyli m.in. twoja Nokia 6500) nie można zmienić IMEI bez ingerencji w hardware.Popraw mnie jeśli się mylę.

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadza się. Nie można nawet z ingerencją. No chyba że wymienimy RAP-a a to jest raczej nie opłacalne Chociaz czuje ze niedługo pokaże się solucja....

  8. Domyślnie

    Witam ponownie!Telefon pojechał do Polski i tam działa bez zarzutu.
    To potwierdza,że Orange nie posiada międzynarodowej bazy danych IMEI.
    Co do platformy BB5,to nie wiem czy pojawi się jakieś łatwe rozwiązanie.
    Telefony na niej oparte są w obiegu już dość długo,a narazie cisza.
    Pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie

    Grunt ,że w PL działa Też nie słyszałem żeby coś się zmieniło w BB5 chociaż to nie może trwać wiecznie w końcu ktoś na coś wpadnie. Zawsze możesz wgrać patch'a (wiem że takie coś było na Benq - Siemensa i Siemensa) który po prostu zamienia WYŚIETLANY (!) IMEI na wymyśloną przez ciebie sekwencje znaków. Kiedyś(nie wiem jak teraz w innych modelach) na tamtych telefonach to była prosta sprawa , a zdziwienie policjantów oglądających IMEI bezcenne

    Zobacz to http://www.youtube.com/watch?v=6KYiVmO9sMY
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 01-13-2009 - 15:19

  10. Domyślnie

    prawo zakazuje zmiany IMEI w telefonach i jest to bardzo przestrzegane (cos slyszalem ze podlega pod prawa zwiazane z walka z terroryzmem) a operatorzy maja wspolna baze kradzionych telefonow i blokuja je bardzo szybko. I tak sukces, ze dzialal Ci az miesiac bo normalnie zablokowanie aparatu zajmuje pare dni jesli nie godzin. Jak mi ukradziono telefon to wiem ze po 6h byl bezuzyteczna cegla (klienci korporacyjni sa lepiej traktowani co nie jest wielka tajemnica).

Podobne wątki

  1. navigon 3100 - złamanie blokady
    By jaras in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-28-2007, 11:55

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj