Witajcie. Zastanawiam się od niedawna czy jest możliwość pobrania pewnych rzeczy nie mając uprawnień. Na przykład weźmy sobie Scenariusz 16. Nowy wspaniały świat - jeszcze wizja przyszłości czy już diagnoza współczesnego świata? | Uczę.pl. Pliku nie da się pobrać, gdyż trzeba być zalogowanym. Pomyślicie, że jest to moje lenistwo i wystarczy się zarejestrować. Otóż nie. Dostęp mają tylko nauczyciele i aby uzyskać dostęp to pomimo rejestracji trzeba złożyć do nich dokumenty z pieczęcią szkoły, więc normalnym sposobem się po prostu nie da. Próbowałem coś znaleźć na kodzie źródłowym strony, ale nie ma tam nic, co miałoby końcówkę .pdf
Podobna sytuacja jest tutaj: Próbny egzamin razem z GWO - GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Plik jest w jakiś sposób zaszyfrowany przez co można go pobrać tylko jak jest się zalogowanym i ma się aktywne konto nauczycielskie. Tutaj sytuacja jest prostsza, bo bezpośredni odnośnik do pliku wygląda tak: GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Pomyślałem, że mają powyższy link uda mi się coś zdziałać. Znalazłem stronę UnderGet - Download Blocked Files
Niestety nie pomogła mi, ponieważ nie wyodrębniła odpowiedniego pliku .pdf tylko jakieś obrazki, style .css i kody javascript.

Wobec tego pytam was.
Czy jest jakaś możliwość obejścia takiego zabezpieczenia i pobrania zamierzonego pliku?