Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Stare zdjęcia jpgenx acer

  1. #1

    Domyślnie Stare zdjęcia jpgenx acer

    Witam
    Przeglądają płyty z dokumentami znalazłem stary folder ze zdjęciami których dawno szukałem.
    Niestety nie mogę ich otworzyć gdyż w momencie kiedy je zrobiłem posiadałem laptopa acera i przy pomocy jego oprogramowania zaszyfrowałem ww. pliki. Zainstalowałem program mywinlocker i udało się otworzyć plik, ale aby obejrzeć zdjęcie muszę wpisać hasło które założyłem 8 lat temu.
    Czy jest możliwość aby obejść hasło i otworzyć zdjęcia lub po prostu je złamać? A może ktoś z Was by to potrafił? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Z założenia kryptujemy dane po to, by ten, kto nie zna hasła nie dostał się do nich zbyt łatwo. Dlatego nie szyfruje się wszystkiego jak leci, tylko te najbardziej wrażliwe z danych. Spróbuj sobie przypomnieć wszystkie hasła i fragmenty haseł jakich używałeś i stwórz słownik. ALbo leć brutem i może odzyskasz przed śmiercią, może nie... Lepiej od razu wykup sobie chmurkę.


    Zawsze, ale to zawsze trzyma się backup zaszyfrowanych danych w formie niezaszyfrowanej (nie licząc danych szczególnie wrażliwych - jak np. tajemnice firmowe, nagie zdjęcia małżonki czy łupy) i trzyma u babci na strychu w sejfie. Czy w innym bezpiecznym miejscu w innej lokalizacji geograficznej.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj