Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Tails - Parę pytań

  1. Question Tails - Parę pytań

    Mam parę pytań odnośnie systemu Tails.

    1. Czytałem w internecie nt. prywatności w Torze i Tails, jednak nadal nie jestem pewien jednego - otóż mam internet w domu dzielony na parę osób, tzn. nie tylko ja z niego korzystam, więc czy przeglądając internet za pomocą Tora w Tails nie zdradzę się przez to że inne osoby z mojego domu korzystają ze zwykłej przeglądarki? Tzn. Gdy natrafię na zawirusowany Tor Exit Node, który przechwyci informacje nt. mojego adresu IP to czy inne komputery podłączone do mojej sieci Wi-Fi nie będą zagrożone?

    2. Czy istnieją bezpieczniejsze metody przeglądania deepwebu od Tora połączonego z Tails?

    3. Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić podczas korzystania z Tora w Tails aby być bezpieczniejszym np. zawszę odpinam dysk dla pewności, że nikt mi zdalnie nie zhackuje komputera podczas używania Tora.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Username not recognized Zobacz post
    Mam parę pytań odnośnie systemu Tails.

    1. Czytałem w internecie nt. prywatności w Torze i Tails, jednak nadal nie jestem pewien jednego - otóż mam internet w domu dzielony na parę osób, tzn. nie tylko ja z niego korzystam, więc czy przeglądając internet za pomocą Tora w Tails nie zdradzę się przez to że inne osoby z mojego domu korzystają ze zwykłej przeglądarki? Tzn. Gdy natrafię na zawirusowany Tor Exit Node, który przechwyci informacje nt. mojego adresu IP to czy inne komputery podłączone do mojej sieci Wi-Fi nie będą zagrożone?

    2. Czy istnieją bezpieczniejsze metody przeglądania deepwebu od Tora połączonego z Tails?

    3. Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić podczas korzystania z Tora w Tails aby być bezpieczniejszym np. zawszę odpinam dysk dla pewności, że nikt mi zdalnie nie zhackuje komputera podczas używania Tora.
    Ad 1. Jesteście ze sobą połączeni routerkiem, wątpię aby bez infekcji Twojego komputera, czy routerka inne osoby były zagrożone, lub jakkolwiek wpływały na twoją prywatność lub nie. No chyba że ktoś po nitce do kłębka dojdzie do Ciebie i zrobi coś z ich kompami z twojego - ale ktoś musiałby się na prawdę na Ciebie uwziąć, żeby zrobić taki atak skierowany. Skoro nie masz dostępu z Twojego kompa do ich ciastek i ich sesji - jak byś to widział, żeby oni mogli Cię zdradzić?
    Ad 2.
    Zależy jakiego poziomu bezpieczeństwa oczekujesz. Byli tacy, co wpadli przez metadane, bo ktoś połączył fakty. Wszystko zależy od tego jak bardzo komuś podpadniesz, jak bardzo będziesz uważać i jak bardzo komuś się będzie chciało. W porównaniu do odpalania neta przez chrome bez dodatków innych niż flash po otwartym necie masz spore zabezpieczenie, ale jak wiadomo, nie ma coś takiego, jak zabezpieczenie w 100%, poza abstynencją - w tym przypadku od sieci.
    Ad 3.
    Czytaj co wypisuje przeglądarka, nie wyłączaj domyślnych rozszerzeń, w danej sesji co chcesz zrobić coś, o czym ci tamci mają nie wiedzieć unikaj podpinania się do zwykłej poczty, fejsa, konta bankowego i innych portali, po których mogą cię zidentyfikować. Nie porozumiewaj się ze swoimi zwykłymi znajomymi. Nie wchodź na IRCa na te kanały, co zwykle. Pisz pod innymi pseudonimami i tak dalej. Zawsze się pytaj siebie przed udostępnieniem tam jakiejś informacji "Czy podanie jej może kogoś na mnie nakierunkować?" Najlepiej to sobie wymyśl inną osobowość, wybierz miejsce zamieszkania i inne grono znajomych. Możesz być gadatliwy, ale niech to będą śmieci.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. Question

    Piatkosia2010 - dziękuje Ci za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze dwa pytania:
    1. Czy podczas korzystania Z Tora w Tails jeżeli zawirusi mi się system to czy pendrive też się zawirusi i czy można tego uniknąć.
    2. Nie jestem tego do końca pewien jednakże czy jest to tak iż Tails instaluje się w pamięci RAM czy katuje pendrive?
    3. Nigdy nie korzystałem chyba z IRC, czy mogłabyś napisać trochę na ten temat tzn. jak się zabezpieczać korzystając z IRC?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Username not recognized Zobacz post
    Piatkosia2010 - dziękuje Ci za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze dwa pytania:
    1. Czy podczas korzystania Z Tora w Tails jeżeli zawirusi mi się system to czy pendrive też się zawirusi i czy można tego uniknąć.
    2. Nie jestem tego do końca pewien jednakże czy jest to tak iż Tails instaluje się w pamięci RAM czy katuje pendrive?
    3. Nigdy nie korzystałem chyba z IRC, czy mogłabyś napisać trochę na ten temat tzn. jak się zabezpieczać korzystając z IRC?
    1. Najlepiej nie podmontowuj żadnych dysków, jeśli nie potrzebujesz. Pen się może zawirusować - ale prawdopodobieństwo nie jest jakieś duże, zwłaszcza jeśli z live korzystasz i i tak się wszystko między uruchomieniami czyści. Acz możliwość istnieje. Zauważ, że wirusy pisane natywnie pod linuxa i infekujące tego typu maszyny, mogą nie działać np. pod windowsem.
    2. Sprawdź Nie mam pod ręką. W razie czego odpalaj go z płytki, na pewno nic ci przypadkowo na penie nie zapisze.
    3. Po prostu wchodzić pod innymi nickami i najlepiej w inne miejsca (o ile w ogóle masz potrzebę wchodzić z poziomu tailsa)- by nie powiązali cię ludzie. Chyba że masz pewność co do każdego z nich.
    Acz to co podaję to jest PANIC MODE - jeśli ci jest potrzebna na prawdę 100% anonimowość i do tego dążysz.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  5. Domyślnie

    Dzięki, a co do płyty to ma znaczenie jakiej użyje? Czy wystarczy pierwsza lepsza? Aha i jak to jet ze sprawdzaniem tails? Bo coś czytałem, że sprawdza się sumę kontrolną itd. ale nwm za bardzo jak to zrobić (sumę kontrolną to chyba się sprawdza po liczbie zapisanych bajtów na płycie, ale wolałbym aby ktoś mi napisał jak to zrobić).

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj