Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 13 z 13

Temat: Aktualizacja systemu na serwerze

  1. Domyślnie

    wacky: w debianie tez masz podobnie: apt-get update && apt-get upgrade

  2. #12

    Domyślnie

    slack:man swaret

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do aktualizacji - ja staram sie trzymac wysoki uptime bo taka natura biznesu w ktorym siedze... do czasu az nie wstawie clustra serwerowego (co mam zamiar zrobic niedlugo) to trzymam kilka serwerow z polatanym jadrem a calosc ladnie separowane na wielu firewall'ach, vlan'ach, itd - zarzadzanie tym to koszmar jak musisz przejac to po innym adminie ktory odchodzi, ale sie daje :-)

    Co do softu - rzeczy jak apache - wlasnie zrobilem migracje z 1.3.x do 2.x no i przy okazji smignalem calosc na nowa maszyne ktora wynioslem do serwerowni... Konfiguracje kilkuset virtualhost'ow pocialem na osobne pliki regexem w perl'u, sciezki zmienilem pozniej innym regexem, na koniec recznie sprawdzalem juz poprawnosc kazdego virtualost'a i dodawalem do konfiguracji...

    Gdy to bylo zrobione - inny skrypcik w perlu polecial po definicjach virtualhost'ow i sprawdzil ServerName i ServerAlias a pozniej odpytal DNS o znalezione tam nazwy - od razu wiadomo co bylo na starym systemie i ktore wpisy dzialaly, wiec zostala tylko edycja cholernych 220 stref :-) ale do tego jest juz web-panel u naszego partnera :-)

    Co do aktualizacji automatycznej roznymi cudownymi srodkami - odradzam. Taki Apache z pewna konfiguracja modulow po aktualizacji do 2.x nie bedzie dzialal juz z tymi modulami :-) vide dokumentacja... inne uslugi raczej powinny, ale czesto przy duzych aktualizacjach powstaje problem zmian w plikach konfiguracyjnych - sa dostepne nowe opcje, niektore stare zniknely... a zauwazylem ze niewielu autorow tworzy konwertery konfiguracji by ulatwic nam adminom prace.

    Nastepne zadanie dla mnie to migracja z qmail'a na postfix'a w dosc specyficznej mocno latanej konfiguracji i pozbycie sie fizycznych userow w systemie... tak samo 220+ domen, setki aliasow, list dystrybucyjnych, itd...

    Podsumowujac - odradzam aktualizacje 'z automatu' chyba ze w tej samej generacji software'u. Kernel zalatac i zapiac sprzetowy firewall na wejsciu, mozliwie najbardziej restrykcyjnie jak sie da...

    Jesli masz konkretne pytanie o konkretny software w Linux'ie na przyklad, to pytaj smialo - na ile wiem, odpowiem :-) Ogolnie debian rulez w moich okolicach hehe wiec o debianie moge sporo powiedziec...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj