Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: heurystyka a nod32 ?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie heurystyka a nod32 ?

    yo,

    jakie macie doswiadczenia z NODem ? walczylem pod nim kupe czasu teraz zastanawiam sie nad przejsciem na ZA Suite ponoc smiga podobnie a mniej probelmu z updatem baz. engin heurystyczny pod nodem powalal to prawda nieraz cos dziwnego wychwycil hehe.... ale czasem za pozno reagowal... pocciwy kasperski dawal rady o wiele wczesniej, tyle ze przy scanie dysku robi mułłła

    BiN
    BlackIceNavarro

  2. #2

    Domyślnie

    NOD32 jest znany i lubiany jako antywirus za swoją wydajność. Nie muli zbytnio kompa. Nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń. Po włączeniu modułu heurystycznego, trochę "bardziej intensywnie" pracuje, ale nawet wtedy nie zżera sporo pamięci. Ogólnie mam o nim dobrą ocenę.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie

    a jakie macie zdanie o ZASuite ? zdazylo sie komus zeby cos przepuscil na bezczela ?
    BlackIceNavarro

  4. Domyślnie ZA

    To zalezy od usera a fakt faktem rozwiazywalem bezczelne siedliska roznorakich paskudztw przy dzialajacym ZA /pisze o wersji wlasnie suite/.Nie pomne jakie byly i w ktorych lokalizacjach ale przypadkow mialem pare ale mysle, ze to raczej z winy uzyszkodnika nieswiadomego.Czasem ZA powoduje np BlueScreeny z powodu konfliktow z innym oprogramowaniem.Nie mam tu na mysli drugiego antywirusa czy firewalla, bo to chyba oczywiste.Silna integracja z systemem i to na minus.Problemy przy usuwaniu tej aplikacji tez na minus.

    Lepiej Noda polaczyc z innymi aplikacjami.Zalezy co kto robi, zalezy co chce kontrolowac.

    Co Kaspra...hmmm, podobnie mieszane uczucia mam co ZA, podobne historie, dodatkowo nie pamietam czy rozwiklana zostala historia o tym ze ma w sobie rootkita, bylo troche czasu temu, powiedzmy z pol roku cos na ten temat, dlatego awaryjnie staram sie omijac to z daleka we wszelkiego rodzaju rozwiazaniach.

    Jednakze Kasper jest chyba najlepszy jesli chodzi o dzialanie, byleby nie rezydowal w systemie, raczej do celow juz ratunkowych, przewaznie jesli chodzi o te kilka rootkitow, ktore usuwa, pisalem jakies dwa dni przed tym jak wychodzila kolejna wersja Kasperskiego o VT100.exe bodajze na idg i uzytkownik sobie poradzil za pomoca Kaspra wlasnie zainstalowanego na drugim systemie i podpietym zainfekowanym dysku.

    Co do Kaspra to ciekawi mnie jedna rzecz mianowicie jedna z ostatnich wersji monituje o phishingu przy wejsciu na pewna strone(na razie nie podam jaka)gdzie nie powinno byc takich zagrozen.

    Byc moze jest to blad w Kasprze, powodowany przez reklamy googli i tym sie zajme w najblizszym czasie.

  5. #5

    Domyślnie

    Skanowałem wszystkie swoje dyski Kaspersky 6.0 oraz PCCILLINem 2007, lecz ww. trojana nie wykryły. Czy ktoś ma jakich pomysł o co w końcu chodzi? Z góry dziękuję za info i pozdrawiam. Łukasz

  6. #6

    Domyślnie

    skanowałeś pod swoim systemem operacyjnym czy innym ? Podłącz dysk do innego systemu operacyjnego i wtedy przeskanuj.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj