Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: najmłodszy bit liczby

  1. #1

    Domyślnie najmłodszy bit liczby

    Witam,

    Od razu przyznam się do tego jak niektórzy, że dopiero zaczynam raczkować w Assemblerze i staram się powoli ogarniać totalne podstawy. Mam jednak problem z jednym zadaniem. Treść zadania brzmi następująco: "Załóż, że w akumulatorze znajduje się nieznana liczba. Podaj polecenie lub polecenia, które ustawią jej najmłodszy bit". Tyle tylko z tego wiem, że ta jakaś liczba znajduje się w rejestrze AX, ale co dalej to nie mam pojęcia. Gdyby ktoś mógł napisać te polecenie z wyjaśnieniem to byłbym niewymownie wdzięczny

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Podaj polecenie lub polecenia, które ustawią jej najmłodszy bit". Tyle tylko z tego wiem, że ta jakaś liczba znajduje się w rejestrze AX, ale co dalej to nie mam pojęcia. Gdyby ktoś mógł napisać te polecenie z wyjaśnieniem to byłbym niewymownie wdzięczny
    Aby dobrać się do konkretnego bitu użyj maskowania w połączeniu z operatorem logicznym. A resztę poszukaj w googlu Przecież nie napiszę za Ciebie.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie

    Pitakosia, jednej komendy nie możesz napisać ? : )))

    ta magiczna komenda to np:

    or AX, 1111111111111111 <-- AX ma pojemność 16bit

    bez względu co znajduje się w najmłodszym bicie AX - or zawsze ustawi go na 1.
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 08-07-2014 - 19:38

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    Pitakosia, jednej komendy nie możesz napisać ? : ))).

    Może lubi nawiązywać nowe znajomości?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj