Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Włamanie do liveboxa...

  1. #1

    Domyślnie Włamanie do liveboxa...

    Witam, jestem w 3-tygodniowej delegacji i jedyny internet jaki posiadam to aero2, to troche malo jak na obejrzenie filmu w internecie czy inne rzeczy a czasu mam sporo...
    Postanowilem wiec pozyczyc troche internetu z mieszkania obok, poczytalem, doksztalcilem sie i udalo mi sie wyciagnac za pomocą linuxa kali haslo wep zapisane szesnastkowo do sieci neostrada_xxxx domiemam ze na liveboxie (mozna to sprawdzic?).

    Jednak nie moge sie polączyc wpisując te haslo oczywiscie usuwam dwukropki pod linuxem, w windzie nawet nie mogę wejsc do wpisywania hasla od razu pojawia się błąd ze system nie moze sie polaczyc itp na telefonie do samo, domyslam sie ze jest wlaczonony filtr po MACu.

    Posiadam MAC uzytkownika tej sieci, jednak brak doswiadczenia w temacie nie pozwala mi sie ruszyc dalej, wiec bardzo prosze o pomoc co dalej? Jak dodac swoj adres MAC do routera?

    Na starym forum backtracka jest post z takim samym problemem jednak konkretnej odpowiedzi brak. Byłbym wdzieczny za wskazówki, nie mówiąc już o gotowych wpisach do konsoli, bo w temacie jestem naprawde nowicjuszem.
    Walcze juz z problemem od kilku dni wiec zrozumcie, rozwiazanie tej zagadki to juz kwesia honoru Pozdrawiam Panowie.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Nigdy się tym nie bawiłem, ale gdybym miał kombinować nad tym, to najszybciej próbowałbym zmienić swój MAC podszywając się pod urządzenie które się normalnie łączy z siecią. Najpierw upewniając się, że w danej chwili urządzenie nie komunikuje się z liveboxem ( Mam zbyt małą wiedzę, więc nie mam pojęcia co się stanie jak dwa urządzenia o tym samym MAC zaczną jednocześnie wysyłać pakiety do tego samego routera ). Wtedy zalogować się do ustawień liveboxa i dodać do filtru nasz oryginalny mac. Jeśli mam racje,to po zmianie MACa spowrotem na oryginał powinno śmigać.

    Jak już mówiłem jedynie gdybam na bazie mojej obecnie niewielkiej wiedzy na ten temat, więc nie mam pojęcia czy nie prawie takich herezji, że jak przeczyta to fachowiec, złapie się za głowę. Dlatego będę wdzięczny, jeśli po wypróbowaniu tego sposobu napiszesz tutaj, czy ci się udało.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki88 Zobacz post
    Witam, jestem w 3-tygodniowej delegacji i jedyny internet jaki posiadam to aero2, to troche malo jak na obejrzenie filmu w internecie czy inne rzeczy a czasu mam sporo...
    Postanowilem wiec pozyczyc troche internetu z mieszkania obok, poczytalem, doksztalcilem sie i udalo mi sie wyciagnac za pomocą linuxa kali haslo wep zapisane szesnastkowo do sieci neostrada_xxxx domiemam ze na liveboxie (mozna to sprawdzic?).

    Jednak nie moge sie polączyc wpisując te haslo oczywiscie usuwam dwukropki pod linuxem, w windzie nawet nie mogę wejsc do wpisywania hasla od razu pojawia się błąd ze system nie moze sie polaczyc itp na telefonie do samo, domyslam sie ze jest wlaczonony filtr po MACu.

    Posiadam MAC uzytkownika tej sieci, jednak brak doswiadczenia w temacie nie pozwala mi sie ruszyc dalej, wiec bardzo prosze o pomoc co dalej? Jak dodac swoj adres MAC do routera?

    Na starym forum backtracka jest post z takim samym problemem jednak konkretnej odpowiedzi brak. Byłbym wdzieczny za wskazówki, nie mówiąc już o gotowych wpisach do konsoli, bo w temacie jestem naprawde nowicjuszem.
    Walcze juz z problemem od kilku dni wiec zrozumcie, rozwiazanie tej zagadki to juz kwesia honoru Pozdrawiam Panowie.
    Nie ma tam filtracji po Mac adresie na 99%. Podaj sygnał oraz jakoś z jakim widzisz ten router.
    Jeśli chodzi o podmianę mac'a to najlepiej jak airodumpem wyczekasz moment w którym stacja odłączy się od punktu dostępowego lub nie będzie do niego podłączona. Wtedy zmień swój mac i podłącz się by przekonać się o filtracji tego adresu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ocb Zobacz post
    Nie ma tam filtracji po Mac adresie na 99%. Podaj sygnał oraz jakoś z jakim widzisz ten router.
    Jeśli chodzi o podmianę mac'a to najlepiej jak airodumpem wyczekasz moment w którym stacja odłączy się od punktu dostępowego lub nie będzie do niego podłączona. Wtedy zmień swój mac i podłącz się by przekonać się o filtracji tego adresu.
    Livebox-y (ver. 1) domyslnie szyfrowane WEP-em miały fabrycznie usawiana filtracje po mac-u. Jesli chcesz kozystac to musisz wyczaic moment, w ktorym wlasciciel nie kozysta z sieci. Podłacz sie na jego mac-u a nastepnie uruchom z terminalu telnet:

    telnet 192.168.1.1

    Reszte skopiowałem gdzies z netu....

    Jako użytkownika podaj "root" a jako hasło "1234".

    Wpisz w konsoli komende "auth"

    Wprowadz takie polecenie:

    adduser twojastara -o -services http -permissions admin

    oczywiscie zamiast "twojastara" podajesz jakas inna nazwe uzytkownika, taka jaka chcesz miec - byle bez spacji. To bedzie uzytkownik za pomoca ktorego dostaniesz sie do panelu admina Liveboxa.
    Po nacisnieciu [ENTER] zostaniesz poproszony o podanie hasla - podaj takie jakie chcesz, tylko tym razem go nie zapomnij To bedzie haslo do panelu admina.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Jeśli te 1234 ma być hasłem domyślnym liveboxa ( jeśli źle to rozumiem, to dalsza część postu jest nieważna ), to po co mu terminal telnet? Po połączeniu się z siecią wszystko zrobi z przeglądarki wpisując w pasku adresu ip routera i logując się.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  6. #6

    Domyślnie

    No to Panowie witam ponownie
    tym razem z neostrady :]
    zastosowałem sposob pana wyzej z tym ze do routera zalogowalem sie za pomoca usera admin i haslo admin przez przegladarke. Udalo sie w konsoli ale nie lapal juz polecenia auth chyba ze zle spisalem. Dzieki waszej pomocy mam internet okolo 5 mega
    Wielkie dzieki!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orb Zobacz post
    Jeśli te 1234 ma być hasłem domyślnym liveboxa ( jeśli źle to rozumiem, to dalsza część postu jest nieważna ), to po co mu terminal telnet? Po połączeniu się z siecią wszystko zrobi z przeglądarki wpisując w pasku adresu ip routera i logując się.
    Połaczenie przez telnet stosuje sie wtedy, gdy uzytkownik zmienil domyslne hasło "admin". Podałem ten sposób jako ciekawostke :P

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Raczej nie ciągnie mnie w stronę wardrivingu, ale na wszelki wypadek dobrze wiedzieć. Dzięki.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj