Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: co najlepiej sie sprzeda????

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie co najlepiej sie sprzeda????

    witam...
    ten temat odbiega troche od komputerow i informatyki jako takiej...
    chcialbym bardziej abyscie powiedzieli co sadzicie o tzw niszy spolecznej....
    czyli co w internecie sie dobrze sprzeda a co nie
    z mojej strony jest to czyste teoretyzowanie ale gdybym np w przyszlosci chcial sie podjac jakiegos projektu www to jak myslicie co najlepiej sie sprzeda
    wedlug mnie nie warto robic kolejnych "youtubów" lub innych ktore i tak sie nie przebiją bo są one daleko w tyle za innymi gigantami...tak jak np fotka.pl ; czy peb.pl przeciez wiadomo ze 99% userow odwiedza wlasnie takie strony...
    tak samo jest nie tylko z projektami www ale np google....uzywa 99% userow....mimo iz jest masa innych yahoo czy chocby szukacz.pl......
    co więc waszym zdaniem/co ma szanse na sukces/popularnosc w sieci....serwis o jakiej tematyce...lub w co warto inwestowac zeby nie zbankrutowac
    <<<< ale namotalem >>>...w kazdym razie something like that

  2. #2

    Domyślnie

    Heh myślę, że te osoby, które jakiś pomysł mają/miały, już dawno go realizują/zrealizowały

    Osoby, które będą się wypowiadały w tym temacie łączy jedna rzecz - mają ten sam problem co Ty

    Cóż wymyślanie kolejnych problemów to strata czasu. Myślę, że najlepszym sposobem jest śledzenie postępu i technologii związanej z internetem i wykorzystywanie tego. Nie chodzi tu o stronę z newsami na temat nowej technologii, bo takich stron jest już tysiące. Chodzi o wyłapanie tematu i zajęcie się nim.

    Na przykładzie podam telefonię VoIP. Rzecz dosyć nowa, przynajmniej w Polsce. Ja tego używam jest fajnie. Ale nie wiele osób, to zna. Ale co jest najważniejsze, to to , że coraz więcej osób się na to decyduje.

    A teraz: webmasterzy, którzy to wykorzystali zarabiają całkiem niezłą kasę. Potworzyli strony o VoIP dodając linki partnerskie dzięki czemu zyskują punkty, kody i kasę. Punkty i kody sprzedają na allegro.

    Dla mnie takie coś, to jest właśnie biznes. Należy śledzić nowinki technologiczne i w odpowiednim momencie wejść na rynek/ zając niszę, zrobić stronę o czymś o czym strony nie ma, a co jest lub będzie przydatne.

    Dodatkowy przykład to grono, albo fotka, którą wymieniłeś w poście. No cóż, nie są to polskie pomysły. Admiistratorzy tych serwisów ściągneli pomysł ze stron zagranicznych. Po prostu takich stron było pełno na świecie ale w Polsce żadnej, co odpowiednio wykorzystali.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie ...

    no masz racje ...
    ale znowu zeby zrobic taka strone o np voip albo o sieciach pan, ktore przypuszczam tez sa jeszcze malo znane.....to trzeba miec mnustwo wiedzy i obracac sie w jakis tam kregach zeby miec takie nowinki techniczne....
    czy komus sie opyla robic kolejnego maxiora....wątpie
    chyba ze bylby 300 razy lepszy bo 10 razy nie wystarczy
    ale popieram toco napisales...najlepiej zrobic cos o czym jeszcze w internecie niema lub czego jest bardzo malo ...
    pozdro

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Bo ja wiem czy VoIP to taka nowosc... no moze w Polsce jeszcze sie o tym nie mowi tak duzo ale w UK to standard... Ja sam mam u siebie wlasny serwer VoIP, w domu w Londynie mam Polski numer na stole... jak pracuje z domu to numer z biura przeskakuje mi do domu... a jak jestem w podrozy to 'zabieram moj numer ze soba' :-)

    Uwiezcie mi... to nie jest taka czarna magia - nawet od strony technicznej!

    VoIP w Polsce jest za malo rozreklamowane - wiele jeszcze mozna zrobic :-) Ktos jest chetny?!

    Teraz na powaznie - pomysl na biznes to nie jest latwa sprawa i na pewno nikt kto ma cos co wato realizowac nie podzieli sie tym publicznie, chyba ze szuka pomocnika/partnera...

    Planujac cokolwiek musicie myslec o tym czy:
    - jest jakiekolwiek nawet potencjalne zainteresowanie, czyli 'jak przekonam grupke ludzi to oni podadza to dalej bo to super pomysl/usluga i wkrotce bede mial kilka tysiecy uzytkownikow'
    - jaka jest konkurencja w tym obszarze - czy jest jakas, jesli tak to jak silna
    - jakie sa wymagania do uruchomienia takiego biznesu i jakie sie z tym wiaza koszty (tzw. koszty wejscia [na rynek] - chocby sam hosting przy szacowanej wielkosci generowanego ruchu w okresie powiedzmy minimum pierwszych 6 miesiecy, ale mowa tu nie tylko o kosztach stricte finansowych)
    - w jaki sposob zamierzam na tym zarabiac - platnosci userow, reklamy, itp...
    - ile czasu jestem w stanie dokladac do inwestycji - pozniej porownaj powyzsze 2 punkty i jesli wychodzi dluzej niz odpowiedz na to pytanie to albo daj sobie spokoj albo poszukaj inwestora :-)
    - jesli bedzie trzeba zwinac biznes jakie beda tego koszty (bo tez sa... tzw. koszty wyjscia [z rynku] - np. przedterminowe zerwanie dlugoterminowych umow jako pierwszy przyklad z brzegu - jest tego ogolnie calkiem sporo)

    Serwisy typu fotka, grono i podobne moim zdaniem odpadaja... mamy goldenline, linkedin z podobnej kategorii ale zdecydowanie biznesowo... co mozna takiego zrobic aby przyciagnac do siebie userow (o reklamodawcach nie wspominajac)?

    Jak widzicie wychodzi z tego maly biznes plan... jak zwal tak zwal - jest to po prostu pewna prognoza... warto miec kilka wariantow (lub symulacji - jak kto woli). Nie jest to taka prosta sprawa, jednak warto sie pobawic... poza tym ze to fajna zabawa, czlowiek wiele sie nauczy... a im wczesniej zacznie tym dalej zajdzie w zyciu, bo wiedza nie wyparuje... ugruntuje sie z czasem i zebranym doswiadczeniem.

    OFF-TOPIC:
    Wiecie od czego zaczyna Sir Richard Branson (Virgin Records, Virgin Atlantic... teraz wszystko od plyt, ksiazek, linii lotniczych, ISP, telefonia komorkowa... a moze i niedlugo loty kosmiczne)? Swoje imperium zaczal budowac jako nastolatek od zrobienia czegos co jak sie pozniej dowiedzial nazwya sie biznes planem... a dokladnie od uruchomienia lokalnej gazetki dla uczniow szkol...
    Jego inwestorem byla jego mama, ktora dala mu kase (4 szylingi jeszcze wtedy) na znaczki aby rozeslal pisma do szkol i zalatwil formalnosci, dzwonil z budki telefonicznej, nie mial biura... ale mial pomysl!

    Ogolnie jego historia jest bardzo ciekawa... polecam tez nowe wydanie jego ksiazki "Screw it! Let's do it!" (w wolnym tlumaczeniu - "Pieprzyc to! Zrobmy to!")... facet ma prosta filozofie i dla niego zadzialala...

    Caly klucz w tej filozofii jest taki, ze wszystko musi miec rece i nogi... i na wszystko przychodzi czas.

    Poza tym facet ma jeszcze wiele fajnych zasad i podoba mi sie jego model zarzadzania firma :-) Po prostu gosc jest pasjonat i juz!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj