Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z napisaniem programu (poczatkujący)

  1. #1

    Domyślnie Problem z napisaniem programu (poczatkujący)

    Witajcie, mam napisać taki program, który pobierze z wejścia łańcuch znakowy i wygeneruje na wyjściu piramidę z kolejnych znaków tak, że każdy znak będzie wypisany tyle razy, ile wynosi pozycja znaku, powinno być symetrycznie, czyli:
    p
    qq
    rrr
    Zakończenie programu po wciśnięciu krzyżyka z klawiatury. Użyć procedur i stosu. Przewidzieć sytuacje wyjątkowe.

  2. #2

    Domyślnie

    Oczekujesz, że ktoś za Ciebie odrobi pracę domową za DARMO ? LOL

  3. #3

    Domyślnie

    Nie o to chodzi, liczę raczej na podpowiedzi, jak z tym ruszyć... Jak podzielić łańcuch na pojedyncze litery, jak pakować je do rejestrów, jak spychać do stosu. Swoją drogą, jeśli uznasz, że umiesz pomóc za 'coś', to pisz na priv, ile czego Cię interesuje. Może coś uzgodnimy.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli się pytasz jak pakować do rejestrów to znaczy, że nic nie umiesz. Nawet napisać programu wyświetlającego "Hello World" w Assemblerze.

    To jak liczysz na pomoc ? na gotowca ? ja miałbym czas za 300zł podejrzewam na analizę Twojego problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie na gotowca! Ostatecznie i tak muszę pojąć ten język, więc gotowiec to nie rozwiązanie. A z pytaniem o rejestry chodziło i to, jak to logistycznie zaplanować, żeby się w stosie nie napaskudziło, bo program ma z niego korzystać. Wyświetlenie jednego labela - to akurat ogarniam :I Ponadto, szanuję Twoja potencjalną wiedzę o Assemblerze i myślę, że możemy zakończyć, bo do niczego to nie dąży.

  6. #6

    Domyślnie

    Napisz program ewentualnie wklej gdzie utknąłeś.

    W stosie nic się "nie napaskudzi". Stos to zwykła pamięć na którą wkładasz dane za pomocą push a zdejmujesz za pomocą pop. Stos możesz traktować jak zwykłe zmienne czy rejestry - na które można odkładać dane do zapamiętania.

    Ogólnie program nie jest najłatwiejszy - wymaga trochę analizy...

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj