Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: wanroute

  1. #1

    Domyślnie wanroute

    Witam

    Mam router podłączony do internetu. Jego adres WAN to np: 89.x.x.x

    www routera uruchamiam przez 192.168.0.1 - jak wpiszę w przeglądarkę 89.x.x.x to nic nie wyświetla. Dlaczego ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Bo interfejs www dostepny jest tylko z LAN?
    Bedzie to albo firewall albo serwer WWW slucha tylko na interfejsie wewnetrznym.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    to w jaki sposób wejść na router komuś outside jak się ma jego hasło ? nie mogę konfigurować urządzenia w CHROME ?

  4. #4

    Domyślnie

    Poczytaj o DNS Rebinding.

  5. #5

    Domyślnie

    meviu, ale ta metoda używa rejestrowania www w DNS a co ja mam zarejestrować ? Jedyne co mi przychodzi na myśl to ustalenie handshake i podłączenie się za NAT aby stamtąd dostać się do routera tj. z obcego LANU.

    No chyba, że ktoś zna lepszy sposób xD

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli urzadzenie nie oferuje dostepu na porcie WAN to wejdziesz tylko z LAN - proste.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    TQM a znasz warunki po czym router poznaje LAN ? nie można adresu jakoś zespoofować ? Takie coś nie daje możliwości konfiguracji routera komuś zdalnie bo wifi tam nie dotrze.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Router musiaby byc strasznie gowniany aby dac sie na to zlapac no i musialbys znac wewnetrzne IP i nie oczekiwac odpowiedzi... bo ta bedzie wyslana do maszyny w LAN.

    Najczesciej serwer WWW slucha na wszystkich interfejsach i tylko firewall blokuje ruch, dlatego wiele routerow pozwala na okreslenie IP z ktorego mozna zdalnie administrowac (i domyslnie jest to 0.0.0.0/0) choc opcja zdalnego dostepu jest najczesciej wylaczona calkowicie, wiec firewall nie wpuszcza nic z zewnatrz. Dlatego jesli chcesz miec serwer WWW w domu i ustawic port-forwarding na porcie 80 to musisz najpierw panel admina przeniesc z 80 na inny port.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj