Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: zasięg anteny wifi

  1. #1

    Arrow zasięg anteny wifi

    Router ma zasięg powiedzmy około 100 metrów w terenie niezabudowanym. Jedna osoba w necie mi powiedziała, że choćbym miał antenę za miliard z NASA podłączoną do laptopa to nie podłączę się do wifi (routera) oddalonego o np. 120 metrów bo jego router nadaje max do 100 metrów. Czy ma rację?

  2. #2

    Domyślnie

    tak, ma racje. sygnal musi docierac w obie strony.

  3. #3

    Post

    Nie, nie ma racji
    Po tych 100m sygnał nie znika automagicznie. Po prostu wraz z oddalaniem się od nadajnika siła sygnału maleje, zwiększa się możliwość wystąpienia zakłóceń (na odcinku 100m jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia jakichś przeszkód czy innych źródeł sygnału, niż np. na 10m).
    To 100m jest obliczone tak, że w odległości 100m standardowy sprzęt będzie jeszcze w stanie odebrać sygnał a dalej już nie (zwykle zasięg nominalny jest trochę mniejszy niż rzeczywisty, więc jak będziesz w odległości np. 101m to nadal powinno działać przyzwoicie).
    Jeśli dysponujesz odpowiednim sprzętem jesteś w stanie odebrać sygnał z wielokrotnie większej odległości. Natomiast w drugą stronę musisz nadać odpowiednio silny sygnał, aby po dotarciu do routera był jeszcze wystarczająco silny, aby router był w stanie go odebrać.
    Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

  4. #4

    Domyślnie

    po skretce tez mozesz puscic nawet na 125m nie w tym rzecz. jest to na zasadzie albo bedzie dzialac albo nie bedzie dzialac.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tajniacko Zobacz post
    Router ma zasięg powiedzmy około 100 metrów w terenie niezabudowanym. Jedna osoba w necie mi powiedziała, że choćbym miał antenę za miliard z NASA podłączoną do laptopa to nie podłączę się do wifi (routera) oddalonego o np. 120 metrów bo jego router nadaje max do 100 metrów. Czy ma rację?
    Nie.
    Dobra antena w dobre ustawionej polaryzacji da rade znaczenie wzmocnić sygnał powiedzmy z 100m do 200-400m. Antena wzmacnia również sygnał odbierany inaczej nie miało by to sensu ;/

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tzn aktywnie nie wzmacnia ale tak to wyglada. Sygnal po 100m nie zniknie i ze 120m nie bedzie problemu z odbiorem sygnalu a tym bardziej z jego wyslaniem. Rekord zasiegu jest chyba cos kolo 150km albo 190km bo dalej krzywizna ziemii stala sie problemem... 120m to ja mam na zwyklej standarwodej antenie z mojego telefonu komorkowego jak ide do pracy, dokladnie 162m dalej lapie dzialajacy sygnal mojej sieci domowej...

    Prosty dowod - bierzesz zwyklad antene i taka kierunkowa, idziesz na powiedzmy 3-4 pietro budynku, stajesz przy oknie, podpinasz zwykla antene i sprawdzasz ile sieci lapek widzi... pozniej podpinasz kierunkowa, kierujesz w okno i sprawdzasz ile sieci widzi :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Co antena za miliard $ z NASA Chłopie taka antena to zbiera pewnie nawet promieniowanie z galaktyki Sombrero hehe a Ty się martwisz o jakiś zasrany router 100m dalej. No proszę Cię

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj