Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Dziwny hack?

  1. #1

    Domyślnie Dziwny hack?

    Witam serdecznie,

    kilka tygodni temu się przeprowadziłem. Korzystamy tutaj w kilka osób z jednego routera, jednej sieci, więc jesteśmy tak jakby razem widoczni w grupie domowej i możemy udostępniać sobie niektóre foldery. Na początku o tym nie wiedziałem i miałem 'otwartego' PC, ale poblokowałem co się dało i już nie jest to możliwe.

    Kilka dni temu dostrzegłem użytkownika, który nie mieszka z nami. Okazało się, że od czasu do czasu lokatorzy podawali komuś hasło, jednak prawdopodobnie już tu nie mieszkają.

    Wczoraj okazało się, że ten nieproszony gość jest widoczny tylko u mnie w sieci, co mnie bardzo zaciekawiło. Na innych komputerach nie jest widoczny.

    Okazało się, że udostępniał kilka folderów ze swojego komputera, ciekawe pliki miał tylko w folderze pobrane. Miał tam luźną muzykę, kilka filmów, a w nich podfolder moje.

    Pierwszego dnia stwierdziłem, że nie wypada grzebać komuś w komputerze, ale rano uznałem, że trzeba poznać gapowicza. Ściągnąłem wszystkie (4) filmy, które tam miał. Okazało się, że są to filmy z imprez z moimi przyjaciółmi, na pozostałych jest również pewna osoba, której imię powiela się z moimi przypuszczeniami.

    IMIĘ KOLEGI - PC jest imieniem tego kolegi. Występuje on na każdym filmie. W folderze pobrane ma swoją ulubioną muzykę, filmy i seriale. Mieszka kilkadzieścia kilometrów ode mnie, więc nie jest bezpośrednio podłączony do mojej sieci, ale w jakiś sposób do mojego komputera. Chciałem się upewnić czy to on, ale nie odbiera ode mnie telefonów.

    Od kiedy zacząłem do niego dzwonić przestał być podpięty do "sieci". Brzmi to komicznie, ale mówię poważnie i nie wiem o co chodzi. Na 99% to jest on i podpiął się tak jakby do mojego komputera, nie do sieci samej w sobie. Po wejściu w ustawienia routera chcieliśmy zablokować go Mac adresem, ale nie widniał tam, jako użytkownik sieci.

    Sieć zabezpieczona, Kaspersky 12.

    Jakiego rodzaju zagrożenie mogło mi grozić?

  2. #2

    Domyślnie

    każde zagrożenie mogło Ci grozić XD

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj