Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Czy włamano mi się zdalnie do komputera ?

  1. #1

    Exclamation Czy włamano mi się zdalnie do komputera ?

    Witam Serdecznie
    Dzisiejszego wieczoru,zauważyłem niepokojące zachowanie laptopa.

    - Uruchomiona przeglądarka (google chrome), wyłączała mi się chwile po jej uruchomieni, było tak dwa razy.
    - Zrywało mi połączenie z internetem , chociaż ruter w tym czasie działał bez zarzutów ( trwało to sekundami i zdarzyło się 2,3 razy.
    -W tym samym czasie Zapora Systemu została automatycznie wyłączona,tak samo antyvirus (kaspersky), zauważyłem to kiedy system wyświetlił mi komunikat o wyłączonej zaporze oraz antyvirusie.
    -Komputer uruchomił mi się ponownie przez ten czas dwa razy
    -Co najbardziej mnie zaniepokoiło to nagle na ekranie pokazało się ,, kopiowanie plików koło 356mb)trwało to parę sekund więc nie zdążyłem zrobić SS. Jestem na 100 % pewien że sam nie spowodowałem kopiowania jakiś plików.


    Po jakimś czasie wszystko się uspokoiło , włączyłem zaporę i antyvirusa. W czasie ataku przeglądałem tylko Youtube. Nie byłem cały czas przy komputerze więc wszystkiego nie byłem wstanie być może dostrzec.Nigdy wcześniej mi się takie coś nie zdarzyło , a i dodam jeszcze że przyczyna ponownego uruchomienia mogła być spowodowana aktualizacją, którą przełożyłem na późniejszą porę i o niej zapomniałem.
    Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Krystian

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian21 Zobacz post
    Witam Serdecznie
    Dzisiejszego wieczoru,zauważyłem niepokojące zachowanie laptopa.

    - Uruchomiona przeglądarka (google chrome), wyłączała mi się chwile po jej uruchomieni, było tak dwa razy.
    - Zrywało mi połączenie z internetem , chociaż ruter w tym czasie działał bez zarzutów ( trwało to sekundami i zdarzyło się 2,3 razy.
    -W tym samym czasie Zapora Systemu została automatycznie wyłączona,tak samo antyvirus (kaspersky), zauważyłem to kiedy system wyświetlił mi komunikat o wyłączonej zaporze oraz antyvirusie.
    -Komputer uruchomił mi się ponownie przez ten czas dwa razy
    -Co najbardziej mnie zaniepokoiło to nagle na ekranie pokazało się ,, kopiowanie plików koło 356mb)trwało to parę sekund więc nie zdążyłem zrobić SS. Jestem na 100 % pewien że sam nie spowodowałem kopiowania jakiś plików.


    Po jakimś czasie wszystko się uspokoiło , włączyłem zaporę i antyvirusa. W czasie ataku przeglądałem tylko Youtube. Nie byłem cały czas przy komputerze więc wszystkiego nie byłem wstanie być może dostrzec.Nigdy wcześniej mi się takie coś nie zdarzyło , a i dodam jeszcze że przyczyna ponownego uruchomienia mogła być spowodowana aktualizacją, którą przełożyłem na późniejszą porę i o niej zapomniałem.
    Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Krystian
    Daj logi to będzie można z nich wywnioskować czy jesteś zakażony
    Ostatnio edytowane przez MateO : 09-14-2013 - 23:19

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Serio? Wyczyść kompa. Przegrzewa ci się. A czemu na chrome? Zawala ci gierką flashową chociażby. Mój komp od tego tylko wył wiatraczkami, ale jak chłodzenie ci nie działa - przegrzewa się i wyłącza

    Jak nie podziała, włącz inspekcję w systemie (Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Informacje wydajności i narzędzia) i szukaj czym pluje. Poustawiaj pułapki na programy. Jak linux to pluj do logów.
    Jeśli tylko przeglądarka się wyłącza, włącz ją z terminala/linii komend i spisz błędy które są wyrzucane na konsolę. Jak nie zdążysz, telefon ma aparat/kamerkę - spróbuj złapać (ostatnio sama tak złapałam inny błąd).

    Na wszelki wypadek przejrzyj msconfig czy nie masz czegoś w autostarcie i nie widać podejrzanych usług. I poszperaj w harmonogramie zadań za potencjalnymi śmieciami np dodającymi się z automatu.
    Ostatnio edytowane przez Piatkosia2010 : 09-22-2013 - 12:51
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj