Witam,

ostatnio zainteresowałem się tematem numerów zastrzeżonych, tzn jak odczytać numer kogoś kto dzwoni z zastrzeżonego do Ciebie?

Trafiłem w youtube na filmik z jednej z konferencji Kevina Mitnicka, który przedstawił sposób w jaki podgląda numer zastrzeżony. Wiąże się to z założeniem konta na flowroute.com. Założyłem tam konto ale pogubiłem się w środku co dalej i jak. Poza tym to firma mająca siedzibę w Californii (o ile się nie mylę) więc nie wiem czy jej usługi działają także u nas. Jeśli ktoś jest zainteresowany rozpracowywaniem tematu to polecam wklepac w googlach "flouroute + Kevin mitnick conference" i na pewno pojawi sie odsyłacz do filmiku.

Ale nie w tym rzecz. Na jakimś wygooglowanym forum ktoś opisał pewien sposób (wydaje sie logiczny). Otóż gdy ktoś wydzwania do Ciebie z zastrzeżonego numeru a Ty chcesz podpatrzeć co to za numer, możesz zadzwonić do kogoś innego i czekać na nawiązanie połączenia. Gdy połączenie z kimś innym zostanie nawiązane, zastrzeżony numer dzwoniąc do Ciebie dostanie komunikat że numer jest zajęty. Teraz czekasz na SMSa od operatora z numerem który próbował się do Ciebie dodzwonić i proszę - masz jego numer. Osobiście próbowałem to przetestować ale mam tylko 2 numery telefonu i nie mam kasy aby odebrać swoje połączenia (podczas gdy kolega z zastrzeżonym numerem do mnie zadzwoni). Jednak wiem że połączenie musi zostać odebrane aby delikwent dostał sygnał że numer jest zajęty. Jeśli tylko dzwonicie a połączenie nie zostanie odebrane to to nic nie da (sprawdzałem). Czy ktoś mógłby to sprawdzić? Ja obecnie nie mam jak ale zabiore sie za to w przyszłym tygodniu.

PS. W kartach z orange nie da się zastrzec numeru w telefonie (a przynajmniej nie w tych nowych kartach).