Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Wirtualna centrala telefoniczna

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    lublin
    Postów
    35

    Domyślnie Wirtualna centrala telefoniczna

    Witam serdecznie,

    Czy wie może ktoś czy da się zrobić wirtualną centralę telefoniczną?

    Ogólnie, o co mi chodzi:
    Mam telefon z netii i chciałbym zrobić cos takiego, że gdy nie odbieram np. telefonu stacjonarnego, połaczenie np. po 5 sygnałach zostało przekazane na inny numer...
    Jest to w ogólne wykonywalne ?

    Mam do dyspozycji serwer, moge instalowac dowolne oprogramowanie.... może ktoś z was miał z czyms takim doczynienia?


    Z góry dziękuję za okazana pomoc.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Zainteresuj się Asteriksem.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Asterisk albo FreePBX oraz odpowiednia karta (dosc droga) do ktorej podpinasz linie telefoniczna (ISDN a nie analogowa) i mozesz miec wlasna centralke. Oprogramowanie jest free...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    lublin
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, napewno skorzystam z porady.

    pozdrawiam!

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    lublin
    Postów
    35

    Domyślnie

    Możesz mi jeszcze powiedzieć, jak nazywa się taka karta? po jakich nazwach tego szukać?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja mialem Digium TE410P - 4 porty po 30 linii kazdy bo to bralo obwod ISDN-30. Znalazlem jedna w USA za 175 funtow czyli cos ponad 1000zl z przesylka. Druga taka choc nieco nowsza bo PCI 3.3v (ta moja byla 5v) kosztuje ponad 700 funtow czyli lekko 3500+zl i przesylka z Izraela.

    Widze ze mozna znalezc tez nieco tansze karty, jedno i dwuportowe, nawet na PCI-e ale nie wiem czy i jak one dzialaja z Asterisk'iem. Wiem ze Digium dziala wysmienicie - TE410P konfiguruje sie jeszcze zworkami na karcie wiec jest 100% sprzetowa a nie interfejs a reszta to oprogramowanie na kompie.

    Ja na tej karcie obslugiwalem co najmniej 10-15 rownoleglych polaczen na swiat i 50 telefonow wewnetrznych (cyfrowych) ale do ich podpiecia byl potrzebny tzw 'channel bank' czyli urzadzonko kosztujace nastepne 800 dolarow. Do sieci domowej takie cos to przerost formy nad trescia. Lepiej kup zwykly telefon VoIP i podpisz umowe z kims kto dostarcza takie uslugi.

    Jak nie wiesz kto to napisz na PW, powiem Ci kto ma to fajnie rozwiazane.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj