Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: win2003 std. polityka bezp. systemu nie pozwala na logowanie interakcyjne.

  1. #1

    Domyślnie win2003 std. polityka bezp. systemu nie pozwala na logowanie interakcyjne.

    Witam. Napotkalem na ten problem dwukrotnie. pierwszy raz podczas egzaminu gdy za zadanie mialem utworzyc uzytkownika w jednostece ogranizacyjne oraz podmontowac mu folder domowy na dysk w: . zadanie wykonalem jednak w miedzy czasie zauwazylem ze nie moge sie z tego oraz zadnego innego wczesniej zalozonego konta dostac sie do systemu. drugi raz gdy chcialem sprawdzic to w domu na wirtualce. zrobilem to samo zadanie i napotkalem na te same objawy. komunikat jak w temacie. Skad ta zmiana? jak zalogowac sie teraz lokalnie z kont uzytkownikow?
    Systemy pracuja w domenie z AD.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Z tego co pamietam to w GPO jest opcja aby nie pozwalac na interaktywne logowania uzytkownikow lokalnych ale ze GPO pozwala na ustawienie ponad 4000 opcji, to musialbys poszukac dokladnie. Jestem pewien ze gdzies taka opcje juz widzialem hmmmm...

    Niestety nie mam nigdzie 2003 aby sprawdzic
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Lenistwo i tyle...

    Forum

    Warto poświęcić trochę czasu i przejrzeć zasady GPO,
    sporo ciekawych opcji można tam znaleźć.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4

    Domyślnie

    zle zalozyles myslac ze tam nie bylem. chcialem sie dowiedziec czemu ta polityka sie zmienila przy podmontowaniu katalogu domowego pod dysk.
    nie chcialem tez rozwiazywac tego przy pomocy narzedzia poniewaz wydaje mi sie ze mozna to zmienic bez niego zreszta jak napisal TQM.
    na tej stronie pisze ze jest to wedlug zalozen projektu. nic mi to nie mowi z tad moj post na forum.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja kombinuje ostatnio z Windows 2008 R2 i nie raz nadzialem sie juz na lokalne polityki bezpieczenstwa i ich ograniczenia. Ogolnie ma to sens tak jak jest domyslnie ustawione, choc nie zawsze zgadzamy sie z logika, ktora wyznaje Microsoft

    Co do omawianego przypadku - nie sadze aby polityka sie zmienila, raczej implikacje akcji spowodowaly nowa interpretacje. Podmontowanie katalogu domowego ma sens jedynie przy interaktywnym logowaniu usera. W kazdym innym wypadku moze on sie odwolac do lokalizacji sieciowej podajac pelna sciezke... a wiec jesli montujesz katalog domowy to znaczy ze jestes interaktywnie na konsoli, czyli robisz cos czego userowi nie wolno - dlatego blokada sie uaktywnila a dokladnie mowiac uwidocznila (bo aktywna to ona byla caly czas).
    Ostatnio edytowane przez TQM : 06-12-2012 - 23:53
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Doczekałem się wolnego dnia i udało mi się to zrobić.
    Na wszelki dodam link, bo ciężko to znaleźć w systemie(bynajmniej ja szukałem w innym miejscu;p).
    Assign "Log On locally" Rights to Windows Domain Controller

    Dzięki za pomoc.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj