Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Host dwusieciowy jako firewall

  1. #1

    Domyślnie Host dwusieciowy jako firewall

    Cześć.

    Dodaje firewalle, do hipotetycznej sieci w niewielkim przedsiębiorstwie:
    Drawing3 - Minus

    Chcę mieć firewall oparty o iptables dlatego dodałem za routerem z prostym filtrowaniem, host dwusieciowy, który będzie dokładniej filtrował ruch do sieci wewnętrznej z użytkownikami.
    Mam co do tego wątpliwości, bo chociażby tutaj: http://www.grise.pl/net/bezpieczenstwo/r3c.htm napisane jest, że rozwiązanie z hostem dwusieciowym nie jest zbyt wydajne.

    Tutaj natomiast:
    Metody omijania zapr sieciowych - ePrace, prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe napisane jest, że z zastosowaniem tego rozwiązania, konieczne jest przechowywanie na nim lokalnej bazy użytkowników i dodatkowej autoryzacji.
    Dlaczego?

  2. #2

    Domyślnie

    Naprawde chcesz opierac swoje informacje o teksty, odpowiednio powstale: 9 i 5 lat temu?
    Stare i nieaktualne - podejrzewam, ze pisane przez osoby, ktore nigdy nie mialy stycznosci z produkcyjnymi rozwiazaniami. Do tego dochodzi postep w osiagnieciach technicznych.

    Napisales: male przedsiebiorstwo, dokladniejsze filtrowanie - zrob, testuj, korzystaj. Nie widze problemu. Firewall to temat rzeka. Lokalna baza danych uzytkownikow - jakich to bzdur ludzie nie wymysla.

    Zamiast zabawy z tabelami i łańcuchami w iptables mozesz uzyc statefulowego pf

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj