Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Python na androidzie

  1. #1

    Domyślnie Python na androidzie

    Napisze tutaj o Pythonie na androidzie. Nie ważne czy to wygodne i przydatne (choć według mnie BARDZO przydatne) , ważne jest że można to zrobić a jak można to czemu by nie skorzystać. A więc potrzebujemy telefonu z androidem i internetu. Najpierw pobieramy oraz instalujemy z Scripting Layer for Android - Google Project Hosting

    sl4a_rX.apk np sl4a_r5.apk ,x to wersja aplikacji

    sl4a_r5.apk Google Project Hosting

    Ogólnie aplikacja obsługuje języki: Python, Perl, JRuby, Lua, BeanShell, JavaScript, Tcl Skupie się na Pythonie bo to sam u siebie instalowałem.


    Następnie trzeba pobrać APK z Downloads - python-for-android - Py4A - Google Project Hosting


    PythonForAndroid_rX.apk znów w miejscu X powinien znajdować się numer wersji aplikacji. Instalujemy PythonForAndoid i odpalamy, następnie w aplikacji wybieramy pierwszą pozycje - Install i na kartę pobierają się wszystkie potrzebne do działania pliki. potem wystarczy odpalić SL4A i już można tworzyć aplikacje. Kilka przykładowych jest dostępnych po odpaleniu aplikacji. Można je potem użyć przy tworzeniu własnych skryptów bo zawierają różne przykłady wykorzystania elementów telefonu.

    Aby zainstalować apk trzeba w ustawieniach pozwolić na instalację aplikacji spoza Android Market (u mnie ustawienia->Aplikacje i pierwszy checkbox)



    Mała wskazówka na karcie powinien znaleźć się katalog sl4a żeby nie robić bałaganu warto przenieść wszystkie pliki ze skryptami w Pythonie które znajdują się tam od początku do nowego folderu utworzonego w tej lokalizacji.



    PythonForAndroid posiada także możliwość instalacji nowych modułów co sprawia że ma ogromne możliwości.
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 05-10-2012 - 14:26

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jest python, perl, php, tcl... moze cos jeszcze bo ostatnio odpalalem ok roku temu... Ja pisalem w Perlu i dzialalo bardzo fajnie - polecam SL4A - swietna zabawa i spore mozliwosci (dostep do GPSa, SMSow, itd)...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem troszkę wolnego w pracy więc napisałem taki tutorial, zapowiada mi się też niedziela w trasie wiec może coś jeszcze naskrobie A co tam niech będzie że mam chociaż minimalny wkład w rozwój forum a jak komuś pomogę to już w ogóle będzie zaje**scie

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Super! Nie moge sie doczekac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj