Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Windows i swapfile

  1. #1

    Domyślnie Windows i swapfile

    Witam wszystkich w szczególności byłego WoWowca

    Bywało się tu i tam aż się napisało posta. Czy obecnie również lepiej dla systemu Win jest posiadanie swapfile na innej partycji/dysku ? Moje pytanie spowodowane jest tym, że mam SSD na system a zwykły prehistoryczny dysk dla biednych ludzi na dane ^^. W związku z tym w tej sytuacji chyba lepiej trzymać swapfile na SSD, ale pytanie wciąż aktualne - czy obecnie również lepiej trzymać swap na nie tej samej partycji ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja bym powiedzial ze nie ma znaczenia ale mi osobiscie byloby szkoda zajechac SSD zapisami do swapfile'a no ale coz...

    SWAP mial byc w zamysl czyms jak rozszerzenie RAM aby wygodniej sie pracowalo, wiec im wolniejszy dostep tym marniejsze efekty. IMHO szybszego rozwiazania niz swap na SSD nie bedziesz mial.

    HINT: patrzales na nowe dyski hybrydowe? 4-8GB SSD cache, 32MB RAM i 500GB-1TB na talezu... najczesciej odczytywane dane dysk umieszcza w buforze SSD calkowicie samodzielnie, bez wiedzy OSu. Cena niewiele wieksza a wydajnosc bardzo zblizona do pelnego SSD.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    No tak - może lepiej w tym wypadku go nie przeciążać.

    Ja kiedyś miałem info, że swapfile najlepiej jest trzymać nie na tej samej partycji ze względu na lepszą wydajność (szybkość dostępu) tak jak jest to zrobione w Linux - choć w linux swap ma akurat nawet swoją własną partycję. No ale skoro Linux tak robi to i w Win pewnie wydajniej jest trzymać swap na innej partycji niż OS.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    powiedzialbym ze roznice sa tak minimalne ze ciezko bedzie je zmierzyc
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    No tak - może lepiej w tym wypadku go nie przeciążać.

    Ja kiedyś miałem info, że swapfile najlepiej jest trzymać nie na tej samej partycji ze względu na lepszą wydajność (szybkość dostępu) tak jak jest to zrobione w Linux - choć w linux swap ma akurat nawet swoją własną partycję. No ale skoro Linux tak robi to i w Win pewnie wydajniej jest trzymać swap na innej partycji niż OS.
    ja trzymam na oddzielnej ze wzgledu na fragmentacje. tempa zreszta tez.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj