Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 15 z 15

Temat: dobor metody szyfrowania dysku

  1. #11

    Domyślnie

    TQM ok tez podejrzewalem ze to taki sponsorowany artykul celem podlapania klientow,

    a mnie zastanawia czy mozna skutecznie zaszyfrowac dysk w nasie, zeby byl tak bezpieczny jak przy TrueCrypt, orientujesz sie czy sa takie urzadzenia nas? bo zastanawiam sie nad zbieraniem poufnych danych na wlasnie zewnetrzny dysk (mysle o nas) ?

  2. #12

    Domyślnie

    Wg mnie w zależności od potrzeb dobry pomysł to podpięcie osobnego dysku na którym trzymasz dane które mają być szyfrowane i montowanie go w przypadku gdy danych chcesz użyć.

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mozna uzyc NAS i to banalnie - tworzysz voumen TC w pliku a nie na partycji i ten plik wrzucasz na NAS. Niestety nie spotkalem takiego NAS'a ktory pozwolilby end-userowi kontrolowac klucze szyfrujace i szyfrowal cala partycje, sorry.

    Co z tego ze dane sa zapisywane na zaszyfrowanej partycji skoro do NAS'a ida plain-text? Poza tym gdyby NAS sam szyfrowal to musialby miec klucze szyfrujace u siebie aby mogl wystartowac... a poza tym fizyczny dostep bardziej kontrolujesz do swojego kompa niz do NASa ktory moze siedziec w piwnicy albo na strychu
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #14

    Domyślnie

    ok to miejmy nadzieje ze w koncu ktos zrobi takiego nasa, ja uzywam nasa tez do sluchania muzyki, tzn podpiety jest do squezeboxa wiec przy okazji moglby sluzyc jako bezpieczny magazyn ale musi miec mozliwosc zaszyfrowania dysku

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No to mowie... tworzysz na NAS plik TC ktory bedzie zaszyfrowany i montujesz go prosto z NAS. W ten sposob klient widzi plik i moze go otworzyc w TC a NAS ma dane zaszyfrowane.

    BTW. NAS to nic wiecej niz jakis maly serwer i dysk ktory jest udostepniony. Zbudowac takie cos to pestka, wiec nie wiem w czym problem? Byle komputerek z dyskiem (procek nie musi byc mocny), linux, dm-crypt i jak podasz haslo przy starcie to dziala, jak nie podasz to nie dziala. Jedyne co masz bez szyfrowania to malutka partycja /boot
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj