Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Publiczny klucz PGP jak go wygenerować?

  1. #1

    Domyślnie Publiczny klucz PGP jak go wygenerować?

    Witam

    Nie chce wam za bardzo marudzić, ale trafiłem na coś czego nie potrafię przeskoczyć. Pewnie jest to tak zwana bułka z masłem, no ale cóż.

    Firma z którą podjąłem współprace poprosiła mnie o wygenerowanie dla nich klucza PGP za pomocą którego będą mi szyfrować wiadomości.

    Za cholerę nie mogę znaleźć żadnego programu w którym po prostu kliknę generuj i po sprawie. Doszedłem do jakiegoś PGP8, ale chyba pod windows7 64 bity nie chce sie poprawnie zainstalować. W każdym razie przy zegarku nie mam żadnej ikonki tego programu...

    Proszę was podajcie mi nazwę programu gdzie wygeneruje ten klucz, mam win7 64 bity.
    Dzieki za pomoc

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Dawno to już było, ale może ktoś jeszcze skorzysta. Brawo dla firmy.
    Pozwolę sobie uzupełnić dla mało zorientowanych.

    Jeżeli pod windą to proponuję dodatkowo GpgShell i zainstalować go w katalogu "Program Files/GNU/GnuPG" bez tworzenia własnego katalogu. Wtedy wszystko będzie pod prawym klawiszem myszy i będzie działać.

    Polecam dowolną wersję live, np. Ubuntu 10.10. Można tu wygenerować klucz 4096/3072, takiego w Gnupg w windzie nie można pod PPM.

    Jeżeli nie potrzebujesz tak mocnego szyfrowania to możliwe, że wystarczy ci Thunerbird z dodatkiem Enigmail, oczywiści po zastosowaniu się do wskazówki z poprzedniej odpowiedzi.


    Pozdrawiam

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj