Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Bezpiecz

  1. Domyślnie Bezpieczna komunikacja przez sieć.

    Jaki jest najlepszy sposób by rozmawiać w pełni dyskretnie, przez zaszyfrowany protokół, z możliwością zostawiania wiadomości offline i w czasie rzeczywistym? Myślałem już o VPN, IRC itp. ale nie jestem w temacie bezpieczeństwa komunikacji. Jak to robią zaawansowani użytkownicy i np. duże korporacje, by mieć kontakt z wybraną grupą ludzi, nie bojąc się o wyciek/podsłuchanie informacji? Jak wy byście rozwiązali ten problem. Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez hduaiwhiuhn12 : 03-06-2011 - 12:59 Powód: błąd tytułu


  2. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Korporacje maja wlasne IM u siebie i nie uzywaja publicznych messengerow jesli chca miec pewnosc ze nikt nie grzebie w ich rozmowach. Office Communicator jest wlasnie takim czyms - spina sie ladnie z outlookiem i calym MS Exchange - jesli ktos do Ciebie pisze a Ciebie nie ma to rozmowe dostajesz na maila od razu, poza tym archiwum rozmow trafia od razu do osobnego folderu w outlooku. Do tego globalna ksiazka adresowa i pokazywanie statusu rozmowcy (dostepny, z dala od komputera, spotkanie, itd). Calosci dodaje jeszcze tryb telekonferencji (glosowej i video) oraz wspoldzielenia ekranow i zdalenj kontroli (wsparcie techniczne).

    Dla firm nie uzywajacych M$ stawia sie serwerek XMPP i masz to samo Sam tak robilem i wszyscy byli bardzo zadowoleni.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomoc, zainteresuję się tematyką tego XMPP, nie używałem raczej komunikatorów na co dzień, a z tego co widzę odpowiedź była prosta i w zasięgu ręki.Widzę również, że można podpiąć i używać jako klienta prawie każdego multikomunikatora, mam nadzieję że jest to nadal tak samo bezpieczne. To prawdopodobnie wyczerpuje ten temat, więc bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam serdecznie, dbajcie o swoją prywatność w dzisiejszej Polszy

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj