Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: BT3 - need help !

  1. #1

    Domyślnie BT3 - need help !

    Mam problem z zainstalowaniem sprzętu pod VmWare. Posiadam adapter WiFi usb Linksys WUSB300N, przekopałem całe google i znalazłem tylko sterowniki spakowane *tar, pliki po wypakowaniu to:

    Mrvw243.sys
    mrvw245.cat
    Mrvw245.sys
    netmw245.inf

    Od razu piszę że w pliku *inf nie ma instrukcji instalacji.

    Czy ktoś wie jak krok po kroku zainstalować z shella te sterowniki ? Jeżeli tak to proszę o możliwie szybką odpowiedź.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    USB na wirtualce? Taki temat był poruszany. WMWare nie wspiera wifi pod USB. Chyba że się mylę.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piatkosia2010 Zobacz post
    USB na wirtualce? Taki temat był poruszany. WMWare nie wspiera wifi pod USB. Chyba że się mylę.
    Wspiera, adapter usb wifi sagema (taki który rozdawała kiedyś tepsa działa), problem z niewiedzą dot instalowania sterów rozwiązany - zainstalowałem ndiswrapperem ale pojawia sie nowy problem - otóż ndwiswrapper nie wpiera monitor mode :/ i dalej jestem w dupie, jakies pomysły ?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Wspiera, wspiera...akurat tylko USB...jeśli mowa o kartach bezprzewodowych...

    A do autora... Dlaczego BT3 ?!

    Ostatnio wyszedł BT 4 R2, który ponoć zawiera sporą ilość dodanych sterowników do kart bezprzewodowych...

    Pozdrawiam

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    rozwiazanie proste - kupic karte ktora ma wsparcie w najnowszej wersji bt (czyli j.w. bt4 r2) a nie bawic sie starym softem na dziwnej karcie... ndiswrapper to emulacja NDIS'a i z definicji nie obsluguje monitor-mode - monitor wymaga gadania ze sprzetem na najnizszej warstwie a ndis z racji ze jest emulacja odpada na starcie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Wspiera, wspiera...akurat tylko USB...jeśli mowa o kartach bezprzewodowych...

    A do autora... Dlaczego BT3 ?!

    Ostatnio wyszedł BT 4 R2, który ponoć zawiera sporą ilość dodanych sterowników do kart bezprzewodowych...

    Pozdrawiam
    BT4 również nie posiada wbudowanych sterowników co dziwne bo linksys od cisco to raczej popularna firma.

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    rozwiazanie proste - kupic karte ktora ma wsparcie w najnowszej wersji bt (czyli j.w. bt4 r2) a nie bawic sie starym softem na dziwnej karcie... ndiswrapper to emulacja NDIS'a i z definicji nie obsluguje monitor-mode - monitor wymaga gadania ze sprzetem na najnizszej warstwie a ndis z racji ze jest emulacja odpada na starcie
    noooo ok to jest jakieś rozwiązanie heh pójście na łatwiznę. Chodziło mi raczej o to jak zmusić tą kartę do działania, czy ndiswrappera można czymś zastąpić, a jeśli tak to czym ?
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 11-28-2010 - 21:12

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał digital87 Zobacz post
    BT4 również nie posiada wbudowanych sterowników co dziwne bo linksys od cisco to raczej popularna firma.
    Nie wiem co to ma do rzeczy...miałem Linksysa dwie karty pod USB - identyczne modele...ale różne chipsety...

    Jedna działała pod BT, a druga już nie...

    Jeśli Twoja karta posiada chipset Atheros AR5416, a na to wygląda to cytując za HCL:

    Dlink DWA-645

    * Driver: Madwifi-ng/ath9k
    * Chipset: Atheros AR5416 a/b/g/n
    * External Antenna: None
    * Internal Antenna: 3x Hirose u.fl
    * H/W Rev A1 FCC ID: KA2DWA645A1 (PPD-AR5BCB-00071)
    * H/W Rev B1 FCC ID (NOT SUPPORTED): KA2DWA645B1
    * Comments: Works on BT4b under both madwifi-ng (without n-draft mode I think) and ath9k (but probably with no injection)

    Be aware of H/W Rev: B1 as this contains Marvell chipset which is most likely not supported at all.

    External pictures of Rev A1: https://fjallfoss.fcc.gov/prod/oet/f...ive_or_pdf=pdf

    External pictures of Rev B1: https://fjallfoss.fcc.gov/prod/oet/f...ive_or_pdf=pdf

    External pictures courtesy of fcc website.
    Co to oznacza? Poszukaj sobie co by nie iść na "łatwiznę"

    Tak na marginesie...znalezienie tych informacji zajęło mi 5 minut...

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Nie wiem co to ma do rzeczy...miałem Linksysa dwie karty pod USB - identyczne modele...ale różne chipsety...

    Jedna działała pod BT, a druga już nie...

    Jeśli Twoja karta posiada chipset Atheros AR5416, a na to wygląda to cytując za HCL:



    Co to oznacza? Poszukaj sobie co by nie iść na "łatwiznę"

    Tak na marginesie...znalezienie tych informacji zajęło mi 5 minut...

    Pozdrawiam

    heh ta karta nie działa na atherosie, widziałem mnóstwo problemów dot. wusb300n poruszanych również na wiki backtracka :/ pozostaje tylko czekać ...

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj