Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: BTS domowej roboty, ma ktoś?

  1. #1

    Domyślnie BTS domowej roboty, ma ktoś?

    Tak jak w temacie. W temacie założonym przez autora link nie działa. Ma ktoś może dostep dotego pdf'a? Widziałem kiedyś na jakiejś stronie opis takiego bts i nie moge znaleźć, a możliwe, że chodzi mi o ten z Waszego forum.

    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał paavo91 Zobacz post
    W temacie założonym przez autora link nie działa. Ma ktoś może dostep dotego pdf'a?
    Mógłbyś doprecyzować jaki temat i PDF masz na myśli? Gdzie pojawił się ten niedziałający link?

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Łódź
    Postów
    249

  4. #4

    Domyślnie

    Potrzebujesz USRP, jak do GNU Radio.
    Zajrzyj tu: http://www.ettus.com/download
    Są m.in. schematy.

  5. #5

    Domyślnie

    dokładnie chodziło mi o to: http://hack.pl/forum/archive/index.php?t-1909.html . Myślałem, że opis tam po polsku jest
    Rozumiem, że be tego sprzętu nie rusze? Idzie gdzies takie coś kupic i czy nadal to działa?
    Pozdrawiam

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Odnosnie OpenBTS to mozna zrobic lub kupic hardware, choc budowa nie bedzie oplacalna zwlaszcza wersji USRP2. Cena samego PCB (tutaj ze wzgledu na BGA bezie to zapewne 6 warstw na 4 sie nie upcha) bedzie lekko kosmiczna, a trzeba jeszcze czesci i to polutowac. Tak samo PCB pod moduly w.cz. nie bedzie latwo wykonac...

    Na stronie ktora podal ECHELON mozna kupic hardware.

    Cena moze wydawac sie spora, niestety nie ma sie co oszukiwac takie rozwiazania nie sa tanie.

    Co do wspomnianego linku to z tego co pamietam to slowo BTS to chyba za mocne okreslenie, byl to prosty przekaznik pozawalajacy tylko na przechwycenie SMS-ow...
    Ostatnio edytowane przez tom : 02-09-2010 - 23:20
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie chodzi mi o takie przechwytywanie sms, nic więcej. Z artykułu utkwiło mi w głowie, że smsy były odbierane na jakimś telefonie z WM na pokładzie. Czy mamy na myśli ten sam artykuł?

    Jeśli ktoś go ma, bardzo proszę o podesłanie

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Niestety ja nie pomoge, kiedys przegladalem tego PDF-a ale wiele nie pamietem. Nie dam sobie reki uciac ale chyba nie bylo to oparte o WinowdMobile, a o jakis telefon Siemensa... Do tego w PDF-e nie bylo dokladnego opisu (a jedynie sama koncepcja), wiec i tak czekala by cie realizacja problemu niemal od podstaw.

    IMHO lepiej sie oprzec o OpenBTS + jakas uproszczona elektronika. Samo USRP jest dosc mocno rozbudowane (aby bylo uniwersalne), a do zastosowan jako BTS mozna by bylo sporo uproscic elektronike. Natomiast tor w.cz wykorzystac z jakiegos telefonu... Najlatwiej chyba z starszej nokii bo dostepne sa koncowki mocy, switche i ogolnie schematy tych telefonow...
    Ostatnio edytowane przez tom : 02-11-2010 - 15:50
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie, oparty był na starym siemensie ale telefon z WM służył do odczytywania danych.

    Szkoda, że tak mało znam się na elektronice bo bym pokombinował

  10. #10

    Domyślnie BTS domowej roboty, ja zrobilem USRPa

    Mam w domu USRPa wlasnej roboty, ale nie interesowalem sie uzyciem go jako BTSa.
    Sama plyta glowna to dobre narzedzie do wszelkiego rodzaju prob. Zrobilem wlasna wersje i smiga,z e ho ho !! Glownie zalezalo mi na karcie przetwornika A/D i D/A z USB i ta plyta glowna sprawdza sie wysmienicie.
    Zrobilem kilka sztuk wiecej, jak ktos jest zainteresowany to mozna sie ze mna skontaktowac na: polcad[aatt]interia.pl

Podobne wątki

  1. Podsłuchanie sieci domowej
    By Vitus in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 12-20-2009, 11:44
  2. Budowa domowej sieci - problemy
    By judin in forum Linux
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-20-2009, 20:56
  3. BTS domowej roboty.. 400zl
    By `^` in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 21
    Autor: 06-02-2008, 19:14
  4. Czy ktoś zna? czy ktoś wie skąd??
    By Black Eagle in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-01-2008, 16:09
  5. Antena własnej roboty
    By r_jaro in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 09-02-2007, 22:57

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj