Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: plik zaszyfrowany FineCrypt-em, proszę o pomoc

  1. #1

    Domyślnie plik zaszyfrowany FineCrypt-em, proszę o pomoc

    Witam serdecznie.

    Mam poważny problem, który sprawia, że opadam z sił.

    Dwa lata temu zrobiłem sobie kopię zapasową niezwykle ważnych dla mnie danych. Chciałem je mieć pod ręką i przy okazji mieć kopię zapasową, więc wysłałem je na jeden z serwisów internetowych. A że to były b. ważne dane, zaszyfrowałem je za pomocą programu FineCrypt.
    Nie korzystałem z tych danych przez dwa lata. I padł mi dysk twardy. W związku z tym ze stoickim spokojem pobrałem sobie mój plik. Tylko, że w tym czasie zapomniałem hasła! Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji i nic. Już kilka dni nad tym siedzę i nie potrafię nic zrobić. Przeszukałem internet (w miarę moich skromnych możliwości) i nie znalazłem ani jednego programu, który umożliwiałby złamanie takiego hasła.
    Program FineCrypt tworzy samo rozpakowujące się archiwum *.exe, które otwieramy po podaniu hasła. Teoretycznie sprawa jest prosta, program, który sprawdzi wszystkie kombinacje byłby rozwiązaniem. Ale nigdzie nie ma takiego programu.

    Jestem załamany. Zarejestrowałem się na tym forum, w nadziei uzyskania pomocy od elity i największych umysłów polskiego internetu. Czy znajdzie się jakaś wspaniała osoba, która pomoże mi w moim wielkim problemie?

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba będzie wykorzystać umiejętności Inżynierii Wstecznej. Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc do póki nie zobaczę tego pliku. Mam pare godzin wolnego więc mógłbym się tym pobawić.

  3. #3

    Domyślnie

    lamanie mozna bylo by wykonac pasywnie przez winapi tj:

    Kod:
    -zaladowanie programu przez cracker
    -wyszukanie odpwoiednich okien
    -wyslanie wiadomosci aby zalac zawartosc okna klasy edit
    -wyslanie wiadomosci symulujaca wcisniecie klawisza
    -wychwycenie infomacji o postepie
    lamanie takie zajelo by wiecznosc, za duzo operacji na jedna sesje sprawdzania hasla

    program ten potrafi szyfrowac dane w 10 roznych algorytmach i 4 roznych cipherach.

    znajac inzynierie wsteczna mozna bylo by wyciac kawalek kodu ktory dla tego konkretnego archiwum sprawdza poprawnosc hasla i go wykorzystac we wlasnym oprogrmaowaniu, przyspieszylo by to prace jakies 1000 krotnie.

    zapewne w pierwszym bloku pliku po zdekodowaniu poprawnym haslem powinien znajdowac sie naglowek pliku, jesli program taki rozpozna znaczy ze haslo jest poprawne a jesli nie odrzuci haslo przerywajac prace.

    jesli haslo bylo specjalne tj blokiem nic nie znaczacych bajtow typu:

    Kod:
    8ECCF434620F00A58ECCF434620F00A58ECCF434620F00A58ECCF434620F00A5
    to haslo w twoich domowych warunkach nie zlamiesz, do tego trzeba posiadac multiwatkowosc, brutalna moc obliczeniowa, siec szybkich polaczen miedzy jednostkami obliczeniowymi oraz duza ilosc czasu, tylko sluzby wywiadowcze takie rzeczy robia, kiedy dane zachowane moga miec kluczowe znaczenie.


  4. #4

    Domyślnie

    Hasło było na pewno zlepkiem kilku słów i liczb.
    Jeżeli chodzi o czas łamania hasła to mam go pod dostatkiem i nawet jak ma to zająć miesiąc nonstop to nie jest problem.
    Jedyny kłopot to taki, że nie mam takiego programu, które by "to robiło" a tego który wymieniłeś (winapi) nie znam i nie wiem nic o nim

  5. #5

    Domyślnie

    tutaj wrzuciłem przykładowy plik, który zobrazuje z czym mamy doczynienia::RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj