Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: problem z sony vaio

  1. #1

    Domyślnie problem z sony vaio

    mam nastepujacy problem: podczas pracy na tym lapie, co raz (jak narazie) z niewiadomych przyczyn komputer się zawiesza.

    wygląda to tak: uruchamiam kompa (jak juz sie zawiesi, bo ogolnie go praktycznie nie wylaczam ), wlaczam firefoxa, gg, muzyke, nastepnie (zalozmy po paru minutach pracy) migaja wszystkie 3 diodki przy toczpadzie (jedno migniecie) i po tym nastepuje blokada ekranu (standardowe wpisz haslo), jednak zanim je dopisze, komputer wisi.

    bywa rowniez tak, ze dla przykladu komp stoi 3-4 dni wlaczony i luzik, a pozniej jedno migniecie, blokada ekranu i znowu reset (tj. wyjmij kabel, wyjmij baterie, wloz baterie, wloz kabel, uruchom).

    laptopa mam jakis miesiac, wiec tym bardziej mnie to dziwi. wczesniej takie problemy nie wystepowaly.
    podpowiedzia moze bedzie, ze po ponownym restarcie nie wczytuje mi z dhcpa ipki. dhclient eth0 i dopiero rusza.

    system ubuntu 10.

    moje pomysly to: przegrzewa sie (chociaz mysle, ze czulbym to na kolanach, ze tak powiem), jakis proces zwiazany z dhcp szwankuje i stad zawieszenie kompa.

    jakies pomysly?

  2. #2

    Domyślnie

    Ostatnio na onecie pisało o wadliwych laptopach sony vaio, które właśnie się przegrzewały myślę, że to może byc problem choc równie dobrze może byc to coś zupełnie innego jeśli masz go dopiero miesiąc to masz gwarancje idź do serwisu może coś z tym zrobią.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Przegrzewały się i nawet zapłon następował.
    Na stronach (chyba) sony jest formularz gdzie możesz sprawdzić czy Twój model ma tę wadę.
    Wymienią Ci.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4

    Domyślnie

    wiem, czytalem tego arta. ale mysle, ze moj laptop 'nagrzewa sie' normalnie, tak jak inne maszyny przy pracy, wiec ten przypadek raczej bral bym pod uwage jako drugi

    dobra poszukam linka gdzie to sprawdzic, ciekawe czy maja dostosowane sprawdzanie tylko do windowsow

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj