Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Porady jak zabezpieczyc JOOMLE?

  1. #1

    Domyślnie Porady jak zabezpieczyc JOOMLE?

    Witam
    Prosze was o napisanie w jaki sposob moge zabezpieczyc system cms JOOMLA?

    Od siebie dodam co mi przychodzi do glowy:
    - zabezpieczenie folderu "administrator" htaccess
    - zmiana nazw tabel podczas instalacji
    - zmiana nazwy uzytkownika "administrator" w miare dobre haslo
    - nie instalowanie komponentow z nieznanych zrodel
    - sprawdzanie czy jest nowa aktualizacja

    Tyle co mi przychodzi do glowy
    Wszelkie porady mile widziane dotyczace zabezpieczen wg. was jakie byscie dali prosze pisac

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... ale nadal nie zabezpiecza Cie to przed bledami w konfiguracji serwera.
    Proponuje nawet dosc prosty 'web application firewall', ktory mozna zrobic przy uzyciu mod_rewrite i wrzucic do .htaccess

    1. Zablokowac w php niepotrzebne funkcje (niepotrzebne, tzn dobrze napisana aplikacja bedzie bez tego dzialac) takie jak exec, phpinfo.
    2. Zablokowac curlt, url_fopen, itd
    3. Zablokowac zmienne srodowiskowe odpowiedzialne za blokowanie bibliotek jesli sa przekazywane w URLach
    4. Wyciac niektore znaki (URL-Encoded / UTF8)

    Jesli masz to na swoim serwerze to jakos bedzie, jesli shared hosting to nawet jak Ty sie dobrze zabezpieczysz nie oznacza to, ze ktos Cie nie zalatwi 'od tylu' wbijajac sie na inna strone na tym serwerze i modyfiukac pliki bezposrednio na dysku, bez ruszania Twojej strony przez HTTP.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    ddfffffffffff
    Ostatnio edytowane przez trigger7158 : 01-25-2009 - 23:49

  4. Domyślnie

    trigger7158, przez Ciebie ze śmiechu sobie zachlapałem herbatą cały ekran ;-/ Co do twoich zabezpieczeń w templatce które najbardziej mnie rozbawiły: a co jeżeli ktoś bezczelnie zajrzy w źródło? Do reszty postu się nie odniosę, bo nie bardzo wiem co o tym sądzić. Strasznie mieszasz pojęcia, używasz sformułowań zrozumiałych chyba tylko i wyłącznie dla Ciebie.
    b0rix_25, co do twojego problemu - tak jak wspomniał TQM. Dzisiaj łatwiej jest kogoś podejść "od tyłu". Niestety na dzisiaj niewiele publicznych hostingów (darmowe jak i płatne) jest bezpiecznych. Nawet te, które pozornie wyglądają na bezpieczne ;-) Jeżeli chcesz mieć 100% pewność, to serwer dedykowany / VPS no i oczywiście odpowiednia konfiguracja, ale to już temat na książkę, nie na pojedynczego posta ;-)

    @edit:
    teraz zauważyłem, że ten neokid odpowiedział na posta sprzed pół roku ... sorry ;-d

  5. #5

    Domyślnie

    ja mialem ostatnio wlama na joomle 1.5.15 ale w sumie nie myslalem o zabezpieczeniu jej, co do samego zabezpieczenia to hmmm , wysokie zabezpieczenia moga utrudnic uzytkowanie serwisu zwyklym userom wiec trzeba to przemyslec, napewno nie instalowac komponentow ktore mozna znalezc na
    milw0rm.com , + dodatek jSecure Authentification a jak chcesz hardcorowo zabezpieczyc to zainstaluj zbblock ... z tym skryptem mozna ustawic bardzo wysoki poziom bezpieczenstwa z tym ze trzeba pomyslec o userach ktorzy
    wchodza na strone przez adres+operator i usunac te ktorych uzywaja z
    bazy skryptu bo ich zwyczajnie pobanuje

  6. #6

    Domyślnie

    Kod:
    śro, 24 lut 2010, 14:51:50 CET
    Persistant XSS in 'Author Alias' when adding new Article (logged only).
    
    /administrator/index.php?option=com_content&sectionid=0&task=edit&cid[]=46
    
    $details_created_by_alias="><script>here()</script>

Podobne wątki

  1. Jak porządnie zabezpieczyc phpBB przema?
    By Iwan in forum Security
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 07-24-2008, 09:23
  2. jak zabezpieczyc strone haslem
    By ironwall in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 18
    Autor: 07-20-2007, 08:39

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj