Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Używanie exploita

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie Używanie exploita

    Mam pytanie co do uzywania explita:

    Kiedy sie połącze z danym IP i będe chcial wyslac exploita tez bedzie potrzebny login i hasło do rooutera czy nie?

    Pozdrawiam!!!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    hmmm zastanow sie nad sensem pytania a wlasciwie jego brakiem...
    co ma wspolnego explit i router a zwlaszcza logowanie do niego - jesli mozesz sie polaczyc na tyle by wyslac exploit to po co router ruszac?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie

    Ok dzieki o to mi chodzilo

    Pozdrawiam!!!

  4. #4

    Domyślnie

    @tqm: poraziles mnie ta odpowiedzia.
    ...jesli mozesz sie polaczyc na tyle by wyslac exploit
    To w koncu nie wiem, exploity sie uruchamia czy wysyła?

    Koledze pewnie chodzilo o to:
    Jezeli sie wpisze juz ip do telnet'a i kliknie na enter to sie polancza i prosi o login i haslo. Czy jak sie uruchomi exploita na ten ip to czy sie potem mozna normalnie polaczyc z ip bez koniecznosci wpisu loginu i hasla.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    hehe,
    zależy czy exploit "remote" czy "local"...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6

    Domyślnie

    Do tematu tez sie dolanczam.
    Wiec... Czy ktos zna odpowiedz na pytanie ktore zadalem w moim ostatnim poscie?

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Oj ludki ludki... czy Wy wiecie co to jest explit i jak dziala? Mam wrazenie ze nie bardzo...

    Exploitow sa dwa rodzaje - lokalne i zdalne (po angielsku local i remote). Aby odpalic takiego local exploit trzeba miec dostep do jakiegos konta usera w systemie... moze to byc user z ktorego uprawnieniami dziala np serwer WWW albo serwer POP3 albo cokolwiek innego - niemniej jednak musi to byc normalny user.

    Remote exploit mozna odpalic zdalnie przeciwko jakiejs usludze sieciowej - np. serwerowi WWW, w wyniku czego (jesli serwer jest podatny na ten atak) beda fajerwerki czyli exploit zadziala. Poraza Cie to czy nie, do takiego serwera exploit wysyla dane a wiec nawiazuje polaczenie!!!

    Jesli masz mozliwosc nawiazania polaczenia tak ze mozesz odpalic exploit (ktory - doslownie - za Ciebie nawiaze to polaczenie i przesle co trzeba) to znaczy ze firewall tego nie blokuje, itd... a skoro firewall tego nie blokuje to pytanie o router i jego hasla nie ma najminejszego sensu - skoro ten wlasnie router/firewall zezwala na dany typ ruchu.

    @Alfabeta90: po co Ci telnet? Jesli exploit zadziala to w zaleznosci od exploita bedziesz mial opisany w nim dostep do systemu - moze to byc shell na jakims porcie i wystarczy sie telnetem podpiac (bez hasla wtedy) albo od razu dostaniesz shell z poziomu exploita.

    Niemniej wszystkim chcacym sie bawic exploitami polecam najpierw dowiedziec sie i ZROZUMIEC jak takowe dzialaja i czemu sluza... oraz czego wymagaja aby zadzialac. Zaoszczedzi to Wam wielu nerwow i nieudanych prob, ktore moga skutecznie zwrocic uwage usera/admina :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj