Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: wysyłanie sms z innego konta/włamanie, czy możliwe???

  1. #1

    Domyślnie wysyłanie sms z innego konta/włamanie, czy możliwe???

    Witam,
    jestem tutaj nowy, trafiłem na to forum, bo potrzebuję pomocy w jednej sprawie, otóż z mojego telefonu zostało wysłanych kilka sms, w konsekwencji których postawiono mi zarzuty natury karnej, jako, że nigdy takowych nie wysyłałem, a operator (Orange) twierdzi, że to raczej niemożliwie, pytanie do Was, czy istnieje sposób, by bez wiedzy właściciela wysłać z jego nr wiadomość tekstową? prośba o sugestie i porady, z góry dziękuję

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. Jesli miales wlaczony bluetooth i Twoj telefon jest podatny na ataki to jest taka mozliwosc...
    2. Jesli ktos wyslal z platnej bramki falszujac numer - tez mozliwe, choc operatorzy takich bramek zapisuja SMSy wlasnie na takie okazje to znalezienie operatora bramki moze byc dosc trudne i czasochlonne. Nie jestem pewien jakie informacje dokladnie operator dostaje, ale spodziewalbym sie ze tak jak z mailami, bedzie u operatora docelowego w logach skad przyszla wiadomosc i da sie wysledzic bramke.

    #1 masz przewalone bo nie znam metody aby udowodnic ze to nie Ty
    #2 j.w. z tym ze nawet jesli znajdzie sie bramka ktora to wyslala, prokuratura bedzie musiala udowodnic, ze to Ty wyslales tego SMSa za posrednictwem bramki...

    re #2 - dlatego ISP maja teraz obowiazek przechowywac informacje o polaczeniach internetowych swoich klientow - ma sens, prawda?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    Cytat Napisał yanaki74 Zobacz post
    operator (Orange) twierdzi, że to raczej niemożliwie,
    Czy to jest stanowisko orange przed sądem?

    protokoły SMPP, UCP i CIMD2 pozwalają na dowolną modyfikację nagłówków treści sms.

    Najprościej jest porównać billing (data i godzina wysłania sms-a) ze szczegółami sms-a u odbiorcy. Jeśli się pokrywa, oznacza to, że sms został wysłany z Twojego urządzenia i koniec.

    Orange trzyma wysłane SMS-y przez 10 dni.

  4. #4

    Domyślnie

    telefon to Nokia N95, bluetooth właczony przez większość czasu (połączenie z laptopem), w billingu są wiadomosci tekstowe, ale nie ma danych dotyczących odbiorcy, koleś (odbiorca) zatruwa mi życie od jakiegoś czasu, złożył zawiadomienie o groźbach karalnych i jako podstawowy dowód przedstawił treść sms, istnieje jakaś możliwość, żyby to obalić, generalnie mam typa dość i dość tłumaczenia się z rzeczy, z którymi nie mam nic wspólnego, z drugiej strony, jak zapobiedz podobnym przypadkom w przyszłości?

  5. #5

    Domyślnie

    nie wspomne o wirusach a także złośliwych aplikacjach w... Javie które potrafią robić i nie takie rzeczy..

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. wylaczyc bluetooth i uzywac kabelka
    2. Orange na 100% ma dokladniejsze dane niz to co podaje... ;-)

    ... a jesli nie ma to przed sadem taki billing nie utrzyma sie jako dowod, bo nie wystarczy wiedziec ze wyslales jakiegos SMSa o danej godzinie, wazne czy wyslales do tej osoby!
    Poza tym nie wiem czy przypadkiem siec odbiorcy nie loguje tez na wlasne potrzeby co sie dzieje...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    1. Jesli miales wlaczony bluetooth i Twoj telefon jest podatny na ataki to jest taka mozliwosc...
    czy Mógłbyś to rozwinąć?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał yanaki74 Zobacz post
    czy Mógłbyś to rozwinąć?
    aplikacje pozwalajace korzystac z czyjegos telefonu za pomoca bluetooth sa ogolnodostepne.
    War, war never changes.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!
    Ja mam podobny problem. Ktoś wysyła niby z mojego numeru smsy. Dziś poskładałem wszystko w całość. Uważam, że ktoś włamał się na moje konto orange on-line z którego wysyła smsy. Można to poznać po skasowanych wiadomościach w mulitibox. I ilości darmowych sms do wysłania. Co miesiąc powinno ich być jak dobrze pamiętam 30.
    Więc nie jesteś sam ktoś się bawi w hackera... zobaczymy jak długo...

    Co spowodowało utratę hasła... hmm... myślę że jakis wirus/trojan... znalazłem przypadkiem skanując takie coś na moim kompie jakiś czas temu. Mimo że mam firewall i aktualnego antywirusa, jakoś się to zagnieździło.... Spróbuj przeskanować swój komputer jeśli taki coś znajdziesz to będziesz wiedział, że w ten sposób ktoś skradł hasło. Aha i skanuj BARDZO WAŻNE na wyłączonym połączeniu internetowym. Najlepiej to kabel wyjmij jakbyś nie umiał wyłączyć:P


    P.s. nie wiem czy już pisałem wcześniej nie mam czasu czytać, ale wysyłając wiadomość z orange on line multibox adresat dostaje wiadomość sms jako z Twoje numeru...
    Druga teoria dziura w systemie orange on-line...

    Chociaż według mnie pierwsza opcja najbardziej prawdopodobna...

    Przeskanuj, zmień hasło... i powiedz czy coś to pomogło...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-26-2009, 22:14
  2. Czy jest to możliwe ?
    By argonek in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 11-11-2008, 16:47
  3. włamanie, możliwe??
    By 4ndr1u in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 10-06-2008, 06:14
  4. czy mozna w 10 min zlamac haslo konta meilowego na tlenie?
    By mironisz in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-11-2007, 01:23
  5. Włamanie czy Przekierowanie
    By irek1022 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-01-2006, 18:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj