Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: AntyWarez

  1. #1

    Domyślnie AntyWarez

    Witam
    Dzisiaj wpadłem na pewien pomysł i postanowiłem go wykonać
    Jest to strona napisana w html , o tematyce AntyWarezowej.
    Screen w zalaczniku

    Myślicie że to jest dobry pomyśl i ludzię będa popierać takie akcje czy raczej nie?

    Dziekuję z góry za wszelkie odpowiedzi!

    PS Strona nie otwarta jeszcze narazie faza poprawek!
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg 1.jpg (72.1 KB, 19 wyświetleń)

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ilu zwolennikow, tylu przeciwnikow - internet jest na tyle fajny ze mozesz publikowac prawie co chcesz (do czasu az ktos ci sie do 4 liter dobierze bo go obrazasz imiennie itd)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    zaraz zaraz - to ma dotrzec do POLAKOW?
    hahahaha.
    powodzenia, jak nawrocisz choc jedna osobe daj znac.
    War, war never changes.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Tu i tam
    Postów
    147

    Domyślnie

    Skąd będzie można pobierać kopie programów jak nam się płytka uszkodzi ? Przecież warez służy do tego, przynajmniej tak jest napisane w regulaminie
    wiekszosci warezów.

    Jak już walczyć to też torrenty, p2p, p2m Osobiście jestem przeciw piractwu ale również przeciw nabijaniu kasy przez duze koncerny na zwyklych ludziach, ktorzy tez powinni miec do takich programów dostęp.
    "Daj komuś rybę, a nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić ryby, a nakarmisz go na całe życie." - Lao Tzu

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    hmm temat trudny - czy sie przyjmie ? Moim zdaniem nie.

    Kazda osoba musi dojsc sama do tego czy chce uzywac pirackiego oprogramowania lub legalnego. Sam mam do tej pory mieszane uczucia i roznie postepuje. Mam troche oryginalow (glownie gry) jak i mniej legalnego oprogramowania (glownie specjalistyczne na ktore nigdy nie bedzie mnie stac, a uzywam je do celow hobbystycznych - elektronika itp.). Sam pisze od czasu do czasu jakies cracki i wiem ze niektorym autora nie jest milo z tego powodu - moze dlatego wiekszosc moich produkcji udostepniam za free.

    Tutaj dochodzimy do jakiejs wlasnej oceny moralnej ktora nie jest latwa. Owszem chcial bym miec ladna kolekcje oryginalow - bo to zwiazane jest z pewnym supportem oraz dosc czesto dostepem do uaktualnien, z drugiej strony nie stac mnie na niektore (wydac kilka lub kilkanascie tysiecy euro na program).

    Wiec jak bys nie patrzyl zawsze znajdzie sie grupa ludzi ktora bedzie chciala oprogramowanie za free, powody sa tutaj rozne...

    Jakis sens moze miec jedynie jakas akcja uswiadamiania co daje legalne oprogramowanie, nie raz samemu sie do tego dochodzi i kupuje sie oryginal aby cos zyskac.

    Nie ma co ukrywac ze niektore oprogramowanie w stosunku do zarobkow wielu ludzi jest zbyt drogie. Mnie np. stac by kupic sobie pare gierek w miesiacu po 50-150zl (ot robie sobie kolekcje ulubionych - nie raz sa to starocie), inna osoba jak ma 1000zl pensji + rodzine nie pozwoli sobie na wydanie XXX zl miesiecznie dla dzieciaka czy wlasnej rozrywki. Tutaj mowiac o cenach mowie o PC, bo na konsole niestety gierki to cena najczesciej sporo wieksza.

    To samo dotyczy muzyki itd. - tutaj ja wole oryginal na CD (nie lubie sluchac z mp3 ze wzgledu na kiepska jakosc - choc nie raz w autobusie czy pracy sobie poslucham z telefonu).

    Piractwo nie zniknie w 100% ale pewna swiadomosc + odpowiedni wspolczynnik zarobkow do cen oprogramowania jest jedyna droga do jego ograniczenia. Nie zmieni to osob ktorym wisi jakosc tego co sciagaja oraz nie maja nawet 1% intencji kupna oryginalu.

    To oczywiscie tylko moje zdanie....
    Ostatnio edytowane przez tom : 11-10-2009 - 22:41
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj