Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Szkoła Hakerów System szkoleniowy i problem.

  1. #1

    Domyślnie Szkoła Hakerów System szkoleniowy i problem.

    Witam. Mam problem z systemem operacyjnym Linux z zestawu szkoły hakerów. Otóż żeby skonfigurować kartę w tryb promiscuos trzeba wpisać najpierw ifconfig eth0 promisc a następnie if config eth0. Gdy tak robię to wyświetla się że jest wyłączone i mój komputer żadnych pakietów nie odbiera! Na filmiku instruktażowym piszę że najpierw trzeba uzyskać prawa administratora w tym celu należy wpisać przy user@school:~$ whoami i wtedy pod spodem wyskakuje user. Jednak u mnie tak nie jest nie piszę user@chool:~$ tylko root@school:~$ a po wpisaniu whoami nie wyskakuje user tylko root! Następnie gość na filmiku wpisuje su i wyskakuje mu Password. U mnie nic nie wyskakuje u mnie nic nie wyskakuje! Następnie temu gościowi wyskakuje root@school:home/user#. I wtedy wpisując ifconfig eth0 promisc wyskakują mu jakieś napisy a w środku drukowanymi literami: UP BROADCAST RUNNING MULTICAST, u mnie po wpisaniu tego nic nie wyskakuje! Następnie ten gość wpisuje ifconfig eth0 promisc i nic mu nie wyskakuje a potem wpisuje ifconfig eth0 i znowu wyskakuje mu to samo okno i widać na nim że tryb prmiscuos jest włączony. I mnie po wpisaniu tego wyskakuje, że jest nie włączony. Normalnie na filmiku po tej czynności włączał się ten tryb, u mnie nie! Pomóżcie! Może to wina tego, że nie wiem jak uzyskać prawa administratora? Powiedzcie mi jak robić wszystko krok po kroku!

    P.S. Proszę mi nie mówić żebym zapytał się o to na Forum Szkoły Hakerów bo nie mam loginu ani hasła!
    Ostatnio edytowane przez wojtaseka : 11-10-2009 - 14:51

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    No panowie przyjechał trollejbus...

    @wojtaseka - spytaj tego gościa na filmiku...a tak w ogóle to jakiś fabularny filmik, czy dokument?

    sorry za karmienie ale nie mogłem się powstrzymać...

    p.s. co do forum SH to:

    login: troll
    hasło: V3lwaWVyZGFsYWosIGFsZSBtaSB0byBqdSYjMzgwOyEhIQo=

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtaseka Zobacz post
    Może to wina tego, że nie wiem jak uzyskać prawa administratora?
    Czy Ty wiesz o czym piszesz? Jeżeli wpisujesz whoami i wyświetla że jesteś root, tzn. że jesteś administratorem.
    Proponuje zacznij od podstaw.

  4. #4

    Domyślnie

    pojawił się nowy problem podczas instalacji jednego z programów wyskakuje błąd

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtaseka Zobacz post
    pojawił się nowy problem podczas instalacji jednego z programów wyskakuje błąd
    kupiles szkole hakerow - dostajesz wjazd na ich forum, wiec zapraszam tam a nie tu!

    trollejbus
    War, war never changes.

  6. #6

    Domyślnie

    Wow, gościu, nawet nie masz pojęcia co robisz! Jakby podali jakąś komendę uszkadzającą komputer i nie powiedzieli o tym to pewnie wpisałbyś... (np echo asd > /dev/hda czy coś w tym stylu)
    Proponuję nauczyć się podstaw obsługi systemów operacyjnych, a potem programowania w C i podstaw sieci dopiero wtedy czytanie tej książki będzie miało sens.
    I zastanów się czy chcesz się włamywać, czy poznać tajniki komputera (to pierwsze do niczego nie prowadzi).

    PS uwierzyłeś, że zostaniesz hakerem w 1 noc

    słowo 'hack' oznacza sztuczkę, ciekawy, nieszablonowy pomysł,
    więc czy hack to uzyskanie dostępu do powłoki na jakimś portalu poprzez pobrany gdzieś skrypt, czy napisanie takiego skryptu Dla porównania jazda samochodem i zbudowanie samochodu.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

Podobne wątki

  1. Szkoła hakerów- recenzja (moja własna:D)
    By Eragon Argetlam in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 09-01-2011, 19:47
  2. Szkoła Hakerów Linux Mandriva PROBLEM.
    By kankuro in forum Linux
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 08-03-2009, 09:12
  3. Szkoła Hakerów-oprogramowanie
    By Bagin2007 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 09-01-2008, 12:44
  4. Szkoła średnia
    By lukasz6547 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-15-2008, 00:07
  5. Szkoła Hakerów
    By lukasz6547 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Autor: 04-27-2008, 11:10

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj