Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Co za pech!

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie Co za pech!

    Wiem ze cały czas zgłaszam sie tutaj tylko z problemami ale musze sie was specjalistów poradzic na linuxie kiedy uzyje nmapfe zeskanuje dany adres IP pokaze mi które porty są otwarte odpalam konsole telnet 83...... numer portu zaznaczam ze ta osoba nie ma firewalla i mam cos takiego :

    http://imageshack.in/img1/37298779.png zobaczcie tego screena

    I powiedzcie czego dotyczy mój problem dlaczego niemoge sie połączyc z góry dzieki za pomoc

    Pozdrawiam!!!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    ...
    próbujesz połączyć się z portem ssh czyli do szyfrowanej usługi...
    telneta Ci wywali ponieważ to nie ten protokół i jest odrzucany;
    w tym wypadku możesz użyć jedynie protokołu ssh żeby móc przeprowadzić logowanie - oczywiście jeśli nie ma dodatkowej weryfikacji za pomocą kluczy;
    mówiąc logowanie mam na myśli próby logowania np. za pomocą bruta, no chyba że znasz usera i jego hasło, wtedy luzik
    telnetem możesz pobawić się na serwerkach www, pocztowych, ftp - ale tam gdzie jest protokół bezpieczny (ssh, ssl) nie da rady
    jasno?
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    Telnet często pomaga poznać wersję oprogramowania słuchającego na danym porcie, w twoim przypadku SSH-1.99-OpenSSH_3.6.lp2
    po takim rozpoznaniu możesz poszukać w buqtaq jakiegoś exploita na daną wersję oprogramowania. Niekoniecznie tyczy sie to tylko SSH morze to być Apache lub cokolwiek.

    Pozdrawiam.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj