Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: [Asembler] Jak zaprogramować sterownik karty sieciowej?

  1. #1

    Domyślnie [Asembler] Jak zaprogramować sterownik karty sieciowej?

    Piszę "system operacyjny" i potrzebuję korzystając z przerywań BIOSu i portów uruchomić kartę sieciową. Wyszukałem w internecie, że można skorzystać z portów 360h-363h i 368h-36Ah, w takim razie moje pytanie brzmi w jaki sposób skorzystać z tych danych, żeby wysłać informację do jakiegoś komputera?
    Ostatnio edytowane przez Jax00 : 09-21-2009 - 19:59

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jax00 Zobacz post
    Piszę "system operacyjny" i potrzebuję korzystając z przerywań BIOSu i portów uruchomić kartę sieciową. Wyszukałem w internecie, że można skorzystać z portów 360h-363h i 368h-36Ah, w takim razie moje pytanie brzmi w jaki sposób skorzystać z tych danych, żeby wysłać informację do jakiegoś komputera?
    hmm to nie takie proste najprosciej by bylo z karta pod stara ISA. Ale nawet samo ogarniecie poczciwego Realteka to dla wielu spore wyzwanie nie wspomne o napisaniu wlasnej implementacji stosu TCP/IP. A niestety to cie czeka jak sie uparles na ASM

    Podsumowujac najpierw wybierz sobie jakas karte z dostepna dokumentacja chipa... potem postaraj sie do niej dobrac w sprzecie tak aby ustawic jej wszelkie rejestry itp. jakie posiada... mozesz narazie probowac przesylac jakies bzdurne pakiety... potem czeka cie napisanie obslugi stosu TCP/IP
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  3. #3

    Domyślnie

    W takim razie nie ma jakiegoś standardu dotyczącego kart sieciowych? A o stosie TCP/IP wiedziałem wcześniej.
    No i jeszcze kilka pytań o stos. Co w takim najprostszym stosie powinno się znaleźć? Czy powinien obsługiwać ramkę i zdejmować z niej nagłówki, która właśnie doszła czy całą wiadomość?
    Ostatnio edytowane przez Jax00 : 09-22-2009 - 05:33

Podobne wątki

  1. Backtrack 3 nie wykrywa karty sieciowej
    By haker123 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 06-17-2009, 18:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Autor: 10-10-2008, 19:02
  3. Odpowiedzi: 6
    Autor: 05-06-2008, 06:21
  4. Aircrack-ng i sterownik do karty wlan
    By suchy in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-19-2007, 13:56
  5. tworzenie ramki sieciowej
    By violina in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 12-04-2006, 06:52

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj