Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jak długo c++ będzie jeszcze tak popularnym językiem?

  1. #1

    Question Jak długo c++ będzie jeszcze tak popularnym językiem?

    Od razu mówię, że szukałem w googlach ale nie znalazłem na te pytania zadowalającej mnie odpowiedzi.

    Jak długo (według was) c++ będzie jeszcze tak popularnym językiem?
    Czy zostanie wyparty przez C# lub Jave?

    Pytam z ciekawości bo wiem ,że C# i Java mają podobną składnie i przesiadka z c++ na jeden z tych języków nie będzie bardzo trudna.
    Ostatnio edytowane przez Xov : 08-06-2009 - 20:32

  2. Domyślnie

    Java czy C# miały by zagrozić pozycji C++? No bez jaj Jedynym językiem, który może zagrozić C++ jest C++0x zapowiadany na bodajże 2010 rok?

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... tak dlugo jak dlugo ludzie nie beda widziec zadnych minusow tylko co najmniej dwa plusy :-)

    BTW. Moze to tylko moje zboczenie ale czy C# to nie "windows-only"? Jesli tak to juz masz odpowiedz - C++ nigdy nie przestanie byc popularny bo Microsoft nigdy nie bedzie jedynym rozwiazaniem na rynku.
    Java jest powolnawa i chwilami durnowata ale ma bez watpienia swoje zalety - jest o wiele bardziej praktyczna moim zdaniem niz cokolwiek co jest zamkniete w obrebie pewnego srodowiska...

    ... ale ja tam sie nie znam - zwlaszcza na C/C++/C#
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    W końcu C# został stworzony dla Microsoftu. W C++ możemy programować także w innych systemach operacyjnych (nie tylko w windowsie). C++ nie zostanie w pełni zastąpiony przez istniejące aktualnie języki. Muszę poczytać o tym C++0x. Dzięki za odpowiedź.

  5. Domyślnie

    Istnieje platforma Mono, która umożliwia wykonywanie kodu c# niezależnie od środowiska. http://www.mono-project.com/Main_Page
    Nie zmienia to faktu, że język ten jest dedykowany dla systemów operacyjnych z rodziny Windows.
    Każdy bardziej popularny język programowania ma swoje przeznaczenie (pascal też), i należy dobierać języki właśnie pod kątem ich zastosowań.

    Porównywanie Javy do C# jest chybione - może i składnia i nazwy funkcji są podobne, ale to na silnik powinno się kłaść nacisk, na filozofię implementacji.

    Wracając do pytania o popularność.
    C/C++ to był strzał w dziesiątkę. Odpowiednie wyważenie bogactwa możliwości, szybkości działania i łatwości pisania aplikacji sprawiło, że język ten długo nie będzie miał sobie równych gdy trzeba napisać coś poważnego.

  6. #6

    Domyślnie

    C# i Java to języki, które wykorzystują maszynę wirtualną i nigdy nie dorównają zwykłemu C++ pod względem optymalizacji. Firmy programują w C# i Javie bo można nimi napisać bardzo szybko aplikacje. Stawiają na szybkość programowania (tworzenia aplikacji), a nie na szybkość działania, wtedy program traci na jakości działania i się często muli . Jeśli chodzi o C++ to też jest używany w firmach, ale na mniejszą skalę.
    Co do C++0x to ma być nowy standard dla C++. Pewnie dużo się zmieni, ale pożyjemy zobaczymy
    Jak już pytasz o C++ to C też warto bo bardzo przyda ci się w Linuxie!

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    hmmm w C++ tez mozna pisac w .NET

    Ale tak jak napisano C i jego odmiany sa dostepne na wszystkie mozliwe platformy dlatego popularnosc tego jezyka szybko nie zniknie...

    Trudno tez tak generalizowac bo wybiera sie dosc czesto jezyk pod potrzeby lub dostepne srodki Dla mnie C# to tylko WindowsMobile bo szybko i przyjemnie tworzy sie w tym aplikacje (.NET CF) (a dosc czesto potrzebuje jakis dziwactw)

    Tutaj trudno generalizowac czy Java, .NET itp. jest beee w niektorych zastosowaniach sprawdza sie znakomicie (szybkosc pisania aplikacji itd.)... oczywiscie kosztem wydajnosci i innych bolaczek.

    Jednak jak mam do napisania cos co nie potrzebuje wielkiej wydajnosci, a ma byc zrobione w 20 minut robie to w .NET bo np. w WinApi czy MFC bym sie babral o wiele dluzej...

    Oczywiscie wiekszosc wypowiedzi to programowanie pod M$

    Inna sprawa C++ nie rowny C++ tutaj duze znaczenie ma kompilator

    Widzialem juz kompilatory zwlaszcza na uC jednoukladowe ktore generuja kod
    tak koszmarny ze glowa boli - wiec caly urok pisania w C pryska momentalnie...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Podobne wątki

  1. Wep, mac i co jeszcze?
    By MRCZ in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 12-30-2008, 09:48
  2. Pomocy z Językiem
    By janiety in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 10-30-2008, 18:07
  3. Odpowiedzi: 5
    Autor: 09-22-2008, 13:11
  4. ripe.net i co jeszcze
    By zgreg in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 02-10-2008, 12:47
  5. To jeszcze zatrudne
    By Andradiel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 01-22-2007, 18:35

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj