Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Pytajcie!

  1. #1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Domyślnie Pytajcie!

    Jeśli macie jakieś pytania, problemy z kochanym pehapem, piszcie - z chęcią pomogę. :]


    M.S.

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie pozycje ksiazkowe albo artykuly internetowe polecilbys do nauki PHP?
    Czy uczyc sie od razu php + mysql czy pobawic sie troche z plikami?

    Chcialbym sie nauczyc tego jezyka, troche juz tam dlubalem, "czytac" ten jezyk potrafie (patrze na kod i wiem o co biega) ale jakos pisanie mi nie wychodzi. Niestety...

  3. Domyślnie

    Ja osobiscie polecam: PHP 5 Radocha z programowania, wydawnictwa Helion, w sam raz dla początkującego a na dodatek niska cena - 30zł.

    Link do opisu: http://helion.pl/ksiazki/php5pr.htm

  4. #4
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że najlepszym sposobem nauczania się języka jest wymyślanie sobie jakiś funkcji, które chciałbyś zrealizować. Stawiasz sobie cel i dążysz różnymi sposobami, żeby go zrealizować. Oczywiście taki cel musi być na proporcjonalnie odpowiednim poziomie. Sposoby aby go spełnić to np. podpytywanie na forach o nakierowanie w jaki sposób coś zrealizować, szukanie info czy przykładów w necie.

    Wg mnie kupowanie książki od php to strata pieniędzy. Dlaczego? Podstawowa sprawa - http://www.php.net - masz tam wszystko, zawsze, z przykładami użycia itd. Przewaga strony nad książką to też stałe aktualizacje. Sam mam biblię od pehapa, ale na prawdę nie używam ze względu na php.net. Plusem dobrej książki jest to, że jest podzielona np. na kategorie. Dla przykładu rozdział "Obsługa plików" i wtedy w tym dziale znajdziesz odpowiednie nazwy funkcji, dzięki którym edytujesz plik i odpowiednio przeanalizujesz stringi. Jednak nazwy tych funkcji możesz zawsze uzyskać pytając innych ludzi np. na forum takim jak to, a całą syntaktykę i przykład zastosowania i tak w najlepszym wydaniu znajdziesz na php.net.

    Myślę, że na początek łączenie php z sql to nie jest najlepszy pomysł. Na pewno byś se poradził, jednak SQL to oddzielny język. Obsługa tego języka przez php to raptem wywołanie paru funkcji, które to zadadzą pytanie do bazy itp.
    Kod php:
    $pytanie=mysql_query("SELECT pole FROM tabela WHERE numer='5'"); 
    W tym przypadku całe pehapowanie polega na wywołaniu funkcji query, której parametr to już zapytanie SQL. Dalej jeszcze musisz zawartość $pytanie odpowiednio zastosować i to na tyle.

    Ja zaczynałem od rozkładania na atomy darmowych skryptów i przerabianie ich minimalnie tak jak ja tego chcę. Potem pamiętam zrobiłem księgę gości z weryfikacją prostacką opartą na txt, opierając się na przykładzie innego skryptu. I tak coraz wyższe cele no i większa satysfakcja jeśli coś się uda wykonać.

    Mam nadzieję, że jakoś pomogłem :]

    Pozdrawiam, M.S.

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Domyślnie

    Proszę otwierać nowe wątki w odpowiedniej kategorii, jeśli macie jakieś pytania. Ten początkowy wątek zamykam.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj