Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Maskowanie ip i ogólne bezpieczeństwo.

  1. #1

    Domyślnie Maskowanie ip i ogólne bezpieczeństwo.

    Troche szukalem jednak nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. Probowalem maskowac swoje ip (proxy i te sprawy) jednak kiedy wchodzilem na strony typu: www.whatismyipbiatch.com za kazdym razem pokazywali mi moje pierwotne ip... bawilem sie torem i steganosem, wszystko na nic. Byc moze wynikalo to z mojej nie wiedzy i slabych umiejetnosci w konfiguracji tych programow.

    Teraz z drugiej beczki. Jest jakis prosty sposob na zmaskowanie swojego ip w 'ircu' ?

    I teraz cos z 'trzeciej beczki'... czy takie maskowanie w ogole ma jakis sens? Nie bawie sie w hacking, sniffing itp. wiec z punktu trzezwego czlowieka mam male szanse na zostanie 'hacknietym'... Czy rzeczywiscie czlowiek o sporych umiejetnosciach (wykluaczam tutaj socjotechnike bo co nie co o niej wiem ) moze mi narobic szkod majac jedynie ip?

    Mam nadzieje, ze otrzymam jakies interesujace odpowiedzi...

  2. #2

    Domyślnie

    co do maskowania ip nie wiem po co ci to. Według mnie to jak ktoś będzie chciał ci się włamać na kompa to i tak się włamie a maskowanie ip tylko spowolni ci internet i to baaaardzo niektóre strony mogą ci się nawet nie "pokazywać" przy wchodzeniu na nie
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

    Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

  3. #3

    Domyślnie

    hm odp bedzie pokretna. jesli trafisz na profesjonaliste, albo komus bardzo nabruzdzisz(na tyle ze bedzie mu sie chcialo cie szukac w sieci) to jest to bardzo mozliwe. tak na dobra sprawe np. TOR jest dobrym narzedziem w wypadku kiedy jestes zbanowany na jakims formum/stronie - wtedy ta strona dostaje ip serwera proxy i wchodzisz jak do siebie(oczywiscie duuuuzooo wolniej ). to samo tyczy sie jesli bedziesz chcial np. 'strzelic owned' - jesli admin sieci pojdzie na policje to nasz 'potentat teleinformatyczny'(czyt. tpsa) udostepni mu twoje ip, tak samo administracja serwera proxy udostepni policji wszystkie logi ze swojego serwera. tak wiec jesli chcesz poprostu zeby cie bylo trudniej znalesc to mozesz tego uzywac(poczytaj oczywscie o konfiguracji tor'a!!!) jednak uzycie tych programow nie sprawi ze bedziesz w 100% niewykrywalny. nigdy.

    pozdrawiam,
    mtbs!

    ps. jezeli twoj komputer jest niepoprawinie zabezpieczony(np. masz otwarte porty telnetu), nie jestes za zadnym firewall'em, nie uzywasz hasel dostepu do systemu, nie masz programow antywirusowych ani antyspyware'owych. to jest szansa ze zwykly dzieciak z cudzymi skryptami ci zaszkodzi. osoba o duzych umiejetnosciach ma szanse obejsc prawie kazde zabezpieczenie, ale musial bys jej chyba bardzo zalesc za skore, w innym przypadku nie chcialo by sie jej marnowac na ciebie czasu ... !
    Ostatnio edytowane przez mtbs : 08-10-2008 - 20:48

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    maskowanie IP ma sens tylko jesli jest to ukrycie kawalka nazwy lub ukrycie adresu IP, inaczej nie ma to sensu... na irc niektore sieci oferuja tzw cloak - tak jest na quakenet na ktorym jest nasz kanal irc, tak m tez freenet.

    Ukrycie sie via TOR - no dobra... moze bezposrednio DoS'em nie oberwiesz ale pamietaj ze masz lacznosc ze siwatem i dalej mozna sie do Ciebie dobierac... albo po prostu przemiesc po calym ISP i zobacyzc kto wypadnie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie Security

    Zajmuje się zabezpieczeniami, więc jeżeli ktoś by chciał zwiększyć bezpieczeństwo swojego komputera to niech pisze na gg: xxxxxx
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 03-11-2009 - 21:06 Powód: wycięcie #gg - bez jaj, panowie

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o irc to wykup sobie konto shellowe na jakimś serwerze i z niego możesz odpalić klienta.

  7. #7

    Domyślnie

    jak odkopują spójrzcie na date ostatniego posta którego napisał TQM

Podobne wątki

  1. Maskowanie IP
    By txaxhx in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 03-11-2008, 21:56
  2. Maskowanie systemu operacyjnego
    By omte in forum Anonimowość w sieci
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 02-29-2008, 08:04
  3. maskowanie *.exe
    By paragraf in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 02-23-2008, 21:33
  4. [problem] maskowanie pliku
    By borsukwymiatacz in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-08-2007, 09:00
  5. maskowanie ip
    By Mienta in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-16-2007, 05:06

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj