Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Intel Wireless 5100 i wardriving

  1. #1

    Domyślnie Intel Wireless 5100 i wardriving

    Witam wszystkich,

    może źle szukałem, ale cały dzień spędziłem na Google i różnych forach, nie znalazłszy odpowiedzi, więc zdecydowałem się założyć swojego pierwszego posta. Otóż posiadam laptopa Aristo Vision i475 z kartą Intel Wireless WiFi 5100, pracuję na Win XP (na Linuksa nie przesiadłem się jeszcze z kilku różnych powodów, których nie chcę tu rozpatrywać).
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość skutecznego wardrivingu z powyższym sprzętem. Próbowałem przechwycić pakiety przy pomocy airodump-ng, ale nie mogłem nigdzie znaleźć sterowników, które by to umożliwiły. Cain również okazał się nieskuteczny (pomimo zainstalowania najnowszych WinPcap i AirPcap wykonanie czegokolwiek poza wykryciem sieci okazało się niemożliwe - cała lewa strona okna była nieaktywna).
    W pierwszej kolejności interesuje mnie możliwość złamania WEPa bez zmiany karty ani przesiadki na Linuksa - jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc będę wdzięczny.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. Predzej uruchomisz sprzet niz windowsa do wardrivingu - bylo omawiane na forum dziesiatki razy
    2. Wiekszosc kart Intela da sie wprowadzic w tryb MONITOR pod linuksem... wiekszosc nie znaczy jednak wszystkie - Twoja moze akurat nie dizalac
    3. Chcesz miec swiety spokoj - kup solidna karte (bylo wiele podawanych na forum) i odpal linuksa z jakiegos LiveCD jesli nie chcesz instalowac.

    Karty sa na PCMCIA, PCCARD albo USB i wiele ladnie chodzi np z BackTrack'iem, Russix'em i podobnymi. O windowsie tez byla mowa... jak wydasz $200 na specjalna sieciowke to bedzie chodzic jak zloto!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Na win niewiele zdziałasz. Choć działa z Vistumbler plus jakiś GPS plus Google Earth i masz namiastkę wardrivingu. Nie musisz rezygnować z win , wgrywasz BT4beta na jakiegoś pena (min2gb) z możliwościa zapisu i z tego startujesz. Kartę Intel5100 wykrywa bez problemu.Kartę da się przełączyć w tryb monitor.Kismet Airodump Aircrack działa.Ze wstrzykiwaniem pakietów są niejakie problemy ale też się da. Reasumując ponieważ jest to dość świeża karta to nie jest źle i można się pobawić. WEP złamiesz, na linuxa przesiadać się nie musisz.
    Ostatnio edytowane przez geist : 02-27-2009 - 18:22

Podobne wątki

  1. Wireless Network Manager
    By m32w in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 10-09-2008, 16:45
  2. Wardriving-Intel Wireless Wi-Fi Link 4965
    By viborg in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 10-06-2008, 13:08
  3. Backtrack 3 +Wireless Assistant
    By Elber in forum Linux
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 07-09-2008, 20:44
  4. Intel Wireless Link 4965AGN - możliwości...
    By markossx in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 06-05-2008, 21:26
  5. Odpowiedzi: 12
    Autor: 03-30-2008, 15:01

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj