Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 14 z 14

Temat: Ip - hack

  1. #11

    Domyślnie

    Spróbuję i napisze wam jak poszło

  2. #12
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hihi co do vpn to chyba czytałeś ostatniego (lub przed ostatniego) experta - własnie dzisiaj pobuszowałem w szkolnej bibliotece i sie na to natknołem....

    owszem VPN jak dla mnie to fajna i przydatna sprawa - choć tak jak napisał tqm też trzeba na to uważać.... zależy co sie ze sobą łączy - jeśli musisz połączyć dwa wydziały firmy jeden w Gdańsku a drugi w tatrach to VPN życie ratuje - tyle tylko ze trzeba by dwuch świetnych adminów którzy upilnują sieć z jednej i drugiej strony - albo jeden który by miał zdalny nadzorek - choć ja wiem czy to wszystko takie bezpieczne z tą administracją zdalną - napewno zwiększa ryzyko... (na moim etapie wiedzy o administracji tylko tyle moge powiedzieć )

    ale wracając do wontku bo nie tematem bylo zastoswanie VPN - to chyba przesadzili troszke ze VPN rulezzzz - jeśli chodzi o anonimowość - owszem szybciej chodzi i wogule ale korzystanie z jakiegoś normalnego dobrze działającego servera to wydatek 1000zł na rok - dziekuje postoje wole darmowe proxy - troche tego jest.... - pozatym nio nie oszukujmy sie VPN dopiero wchodzi - a jak jest coś nowe........
    dlatego proponuje do takich zastosowań gdzie chcesz mieć tylko inne IP - skorzystać z serverów proxy - jak by nie było to one są dedykowanym rozwionzaniem dla tego problemu....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie VPNy - fakty i mity...

    Cytat Napisał eMCe Zobacz post
    ale wracając do wontku bo nie tematem bylo zastoswanie VPN - to chyba przesadzili troszke ze VPN rulezzzz - jeśli chodzi o anonimowość - owszem szybciej chodzi i wogule ale korzystanie z jakiegoś normalnego dobrze działającego servera to wydatek 1000zł na rok - dziekuje postoje wole darmowe proxy - troche tego jest....
    Cos chyba mylicie wasci VPN to wirtualny kabel miedzy sieciami, kabel ktory moze do tego miec kompresje a na pewno jest szfrowany - inaczej bylby to tylko zwykly tunel IP-IP... dlatego to jest VPN (Virtual Private Network) a nie VN (Virtual Network) hehe... Jest to po prostu kolejna siec ktora trzeba odpowiednio wpuscic lub nie na firewall'u - nic wiecej.

    Cytat Napisał eMCe
    - pozatym nio nie oszukujmy sie VPN dopiero wchodzi - a jak jest coś nowe........
    Ze co?! VPN to nowosc?! To dziala od lat i jest szeroko stosowane, dobrze przetestowane! Samo rozwiazanie jest dosc bezpieczne - niebezpieczenstwa pochodza ze strony zlej konfiguracji, czyli np wpuszczenie ruchu z sieci A do sieci B bez zadnego filtrowania... przy czym siec A nie ma zadnych lub slabe zabezpieczenia a siec B jest traktowana jak forteca - to sa bardzo czeste przypadki...

    System ktory nadzoruje ma kilkanascie polaczen VPN miedzy Kanada, Anglia, RPA, Australia i Nowa Zelandia... Cala sztuka polega na tym jak zachowac spojna polityke bezpieczenstwa w takiej konfiguracji.

    Jesli np w Kanadzie mam serwery WWW, serwery aplikacyjne w Australii, baze danych w Anglii, programistow w Australii i NZ a back-office w Indiach to sztuka polega na tym aby kazdy mial dostep w LAN do tego do czego powinien miec dostep...

    Z biura dostep do serwerow OK ale tylko z sieci gdzie siedze ja i moj team jest dostep do pewnych uslug i pewnych systemow, ekipa odpowiedzialna za content ma dostep niby wszedzie ale tylko tam gdzie potrzebuje... Luzie z Australii i NZ maja dostep tylko do systemow na ktorych pracuja... a wszystko widac jako kilkadziesiat sieci w prywatnej puli adresowej...

    Cytat Napisał eMCe
    dlatego proponuje do takich zastosowań gdzie chcesz mieć tylko inne IP - skorzystać z serverów proxy - jak by nie było to one są dedykowanym rozwionzaniem dla tego problemu....
    Jesli chodzi o sfalszowanie IP na WWW to po to sa proxy tak jak mowisz... VPN nigdy nie byl przeznaczony do ukrywania sie za czyimis plecami. Jesli ktos tak uwaza to sie grubo myli

  4. #14
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hymmm nio jak mówie specjalistą w sieciach nie jestem - więc jak pisze coś źle to poprawiaj - nie bede juz kolejny raz cytował..

    ale co do 1 to nadal nie wiem w czym sie myle... - owszem VPN - szyfrowany wirtualny kabel - to wiem - teraz chodzi mi o to ze w tym artykule - jak bede w szkole to Ci go moge podeslać - z tego co zdążyłem wyczytać - było opisane jak to jest fajnie podpiąć sie zamiast proxy przez tunel VPN do jakiegoś specjalnie na ten cel postawionego servera ( przy czym abonamen roczny to jedyne 1000zl ) i szaleć po necie przez ten server...

    co do 2 to ja znam to dopiero od jakiegoś roku - gdzieś czytałem ze to nowe rozwiązanie - może art nie był nowy... - więc jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to sorki - i dzięki tqm za poprawke - ale na pewno - bynajmniej w polsce nie jest to jakoś popularne.... - albo ja mam takie odczucia... w kazdym razie choćby ceny serverów i (brak jakotakich darnowych z których sie na duższą mete da korzystać) dzieki którym bedziemy mogli duszkowac po internecie "anonimowi" mówi sama za siebie...

    dlatego tez jakoś sceptycznie do tego podchodze - i wole proxy.....


    edit:
    a chyba rzumie chodzi Ci o tą administracie - wsumie fakt... idzie firevallem poblokować co trzeba....
    Ostatnio edytowane przez eMCe : 03-02-2007 - 17:45
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Hack Forum :)
    By Maverick in forum Hacking
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 08-05-2008, 08:49
  2. byond hack
    By Jarek Fett in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 03-06-2008, 17:37
  3. hack hacking.pl
    By kosiarz in forum Security
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-22-2007, 15:58
  4. GG Hack
    By ELukasz in forum Hacking
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 01-03-2007, 21:16
  5. hack, ip, msn
    By joker605 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 09-18-2006, 21:46

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj