Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Trunking via tvtuner

  1. #1

    Domyślnie Trunking via tvtuner

    Witam,

    Chodzi o tuner TV do laptopa, czy ktos probowal przerabiac sterowniki/apss w celu uzyskania wiekszego przedzialu skanowania, tzn ... W takich sprzetach przynajmniej dla stacjonarnych widzialem normalna glowice tv z dosyc ciekawym przedzialem czestotliwosc (sluzby miejskie takie jak policja, pogotowie chyba czy sieci tepsy). I teraz pytanie :P, normalne apss daja mozliwosc nasluch radia na czestotliwosciach ~~ 80 - 100 mhz, czy taki tuner jest ograniczony sprzetem (chip?) czy przedzial ten zalezy od softu. Moze ktos zna odpowiedz na to pytanie, bo tunera takiego nie mam, a jezeli to bedzie nie mozliwe to nie widze sensu kupna takiego cuda.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli chodzi Ci o sluchanie sluzb publicznych to od razu mowie ze nuda jak diabli No moze pierwsze 2-3 dni bedziesz sluchal a pozniej bedziesz unikal ich czestotliwosci jak diabel wody swieconej Czestotliwosci moge Ci podac w sumie... ale tam na prawde nic nie ma co mogloby czlowieka zainteresowac.
    Poza tym sluchanie na czestotliwosciach sluzb jest zakazane pod grozba nawet wiezienia o ile pamietam (znam przypadek gdzie koles poszedl za to siedziec... ale to ze sluchal nie bylo jedynym przewinieniem akurat).

    Jak dla mnie nie ma sensu przerabiac tunera TV - szkoda czasu i pieniedzy.
    Kup tuner do telewizji i juz albo lepiej DVB (telewizja cyfrowa - na razie nie ma jej w polsce a szkoda...).

    Nieco off-topic...

    Jesli chcesz sie nieco pobawic w ciekawsze rzeczy polecam SDR-1000 firmy FlexRadio - to odbiornik radiowy sterowany z komputera (tzw SDR - Software Defined Radio) - moze odbierac bardzo szeroko wlacznie chyba z sygnalem TV i go dekodowac... Odbiera na 100% telegrafie, amatorskie emisje cyfrowe, wszelkie rodzaje emisji fonicznych (AM, FM, SSB) - fajnie sie slucha pasm lotniczych... Nie wiem tylko ile to SDR kosztuje :-/ ale na pewno bedziesz potrzebowal licencji amatorskiej aby sie tym bardziej pobawic bo to tez nadajnik...

    Ja mam Yaesu FT-60e - nadawanie w pasmach amatorkich 2m i 70cm ale odsluch 108-520MHz i 700-999.990MHz z wylaczeniem pasma tel. komorkowej (tak tak... samoloty slychac nawet na tym reczniaku)... Drugie radio to Yaesu FT-897d - to mam odsluch 100 kHz-56MHz, 76-154MHz, 420-470MHz, nadawanie w zakresie 160-10 metrow (pasma 1.8-28MHz), 50MHz, 144MHz, 430-450MHz, 5167.5kHz - kanal ratunkowy na Alasce.

    Ja czesto slucham samolotow i teraz dopiero wiem jaka to ciezka praca taki kontroler lotow... Slysze na codzien Heathrow (drugie co do wielkosci lotnisko na swiecie patrzac na ilosc lotow) a w sumie w zasiegu mam 4 lotniska...

    Jesli chcesz tylko do odsluchu to polecam skanery ktore mozna kupic juz za kilkaset PLN... sluchaja bardzo szeroko, wszelkie emisje, niektore maja nawet wbudowany ekran i mozna ogladac TV

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm DVB nawet korzystam na stacjonarmym, jest tzn tylko w przekazie satelitarnym (C+, p2c czy N) - o kablowkach nic niewiem, mysle ze o ile dało by się coś wskórać modyfikując części softu do obsługi (np IDą) to rozwiązanie nie było by takie kosztowne, ale mam takie pytanie do Ciebie - Czy np. Policja podaje czasami swoją lokalizację przez radio?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nigdy sie z tym nie spotkalem... uzywaja swoich oznaczen jednostek tak wiec nie wiesz i tak o co chodzi i jaka jednostka moze byc kolo ciebie (czy to mundurowy z psem, tajniak, oznakowany/nieoznakowany samochod, itd) - jesli w ogole identyfikuja rodzaje jednostek...
    Jedyne co wiem o lokalizacji to to, ze w duzych miastach dzielnice pracuja na roznych czestotliwosciach, ale to marna pociecha, bo zasieg radia przecietnego radiowozu w miescie to i tak ladne 10-30km ze tak powiem (zalezy od terenu) wiec i tak to nic nie daje :-)

    Watpie abys na tunerze TV cokolwiek odebral... analogowe dzialaja za nisko, cyfrowe za wysoko... nawet jesli przerobisz oprogramowanie to fizyki nie oszukasz... filtry i konwertery maja swoje zakresy pracy - koniec, kropka.

    Co do DVB - w UK TV license kosztuje £120 na rok (odpowiednik naszego abonamentu TV) i jest obowiazkowe - jezdzi masa wozow i namierza nielegalne odbiorniki (wyobraz sobie jaka jest czulosc ich sprzetu)... Na normalnej naziemnej analogowce masz 4 podstawowe kanaly. DVB jest free (tylko odbiornik kupujesz) i masz 30 kanalow z mozliwoscia bezposredniego nagrywania do formatu MPEG2 itd... to zalezy od odbiornika tylko... sa osobne podpinane prosto pod TV tez ale wtedy licencja

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj