Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Pytanie o prawo

  1. #1

    Arrow Pytanie o prawo

    Witam, ostatnio zrobiłem małego wirusika który formatuje dysk C i blokuje kontrole myszką i klawiaturą. Założyłem stronę i chce sprzedawać tego wirusa za kase. Np ktoś chce komus kompa popsuć to mu wysyła i po sprawie. Ale teraz do sedna sprawy. Kilka osób powiedziało mi żebym jak najszybciej skasował serwis i więcej nie bawił się w takie coś bo pójdę siedzieć za jakieś tam paragrafy. Możecie mi powiedzieć czy sprzedawanie takiego wirusa jest karalne? I czy postąpić tak jak znajomi mówią? Ja widziałem, że np. keyloggery sprzedają i ich do paki nie biorą. Z góry dziękuje za odpowiedzi

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    owned. parenascie tematow wczesniej ktos mi nie wierzyl ze na wirusach da sie zarabiac ;o
    heh zawsze mozesz powiedziec ze to jest tylko w celach edukacyjnych i ze sprzedajesz tylko kod zrodlowy : ]
    War, war never changes.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja bym od razu powiedzial, ze jest to niszczenie cudzej wlasnosci (danych) a co za tym idzie powodowanie strat majatkowych (informacja to majatek) i finansowych (koszty serwisowania i byc moze odtwarzania danych)...

    Poza tym gdyby ustalono, ze sprawca strat/zniszczen jest wirus to jak myslisz - kogo szybciej znajda (i zamkna)? Tego co wyslal/zainstalowal vira czy tego kto go napisal, reklamuje i sprzedaje za kase?

    Stworzyles narzedzie ktore moze sluzyc jedynie w celach destrukcyjnych i z takim zamiarem masz zamiar je rozprowadzac - nie licz na wyrozumialosc sadu jesli Policja Cie znajdzie... a wtedy bedziesz albo $$$$$ placil albo za kratkami.

    Identyczny temat byl juz raz na tym forum (piszac odpowiedz mam dziwne deja-vu)... proponuje poszukac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. Domyślnie

    no okej - ale zawsze możesz 'rozprowadzić' swoje dzieło po świecie - a następnie opracować 'antidotum' które będziesz sprzedawał za $ / %

    No tylko że ten wirus musiałby być jakiś pr0, rezydentny - nie żeby napisany w delhpi a blokowanie myszy przy użyciu API ;P

  5. #5

    Domyślnie

    witam. nie radzilabym
    zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności Karnej na podst. KK '97 chociażby art. 269b w związku z art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 2, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a
    i innymi (!) [ mowa tutaj o Europejskiej Konwencji o Cyberprzestępczości z 23 listopada 2001r) kara to(w zależności od wysokości szkody) np.: przepadek mienia, grzywna, naprawienie szkody, do 3 lat za kratkami + jeszcze przejrzenie HD i pociągnięcie do odpowiedzialności za jego zawartość, a tu pewnie kolejne wykroczenia ....
    opłaca się?
    --------
    btw wie ktoś coś więcej nt. regulacji prawnych odnośnie cyberprzestępczości w PL i UE?w dalszym ciągu kombinuję z mgr <niektórzy może pamiętają mój topic z kwietnia >
    Ostatnio edytowane przez Sarge : 09-29-2008 - 18:25

Podobne wątki

  1. ebook ,a prawo??
    By 4ndr1u in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 25
    Autor: 09-17-2008, 15:13
  2. Prawo i hacking
    By pitek3 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 02-03-2008, 18:41
  3. Prawo komputerowe...
    By Uther92 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 01-25-2008, 16:19
  4. prawo (czcionki)
    By ironwall in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-23-2008, 10:34
  5. poczta i prawo
    By whee in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-17-2007, 10:48

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj