Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: symetryk

  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie symetryk

    Poszukuję jakiegoś łącza symetrycznego, do 1000zł miesięcznie, znacie coś rozsądnego i godnego polecenia? Myślę też nad wykupieniem kilku łącz asymetrycznych i podpięciem w jedno regulując up i down. Pomijam w ten sposób wysoką opłatę instalacyjną jaką narzucają przy symetrykach, koszt samego utrzymania również jest niższy. Co myślicie o takim rozwiązaniu? czy to się ma prawo sprawdzić?

  2. #2

    Domyślnie

    co do łącza do wszystko zależy gdzie mieszkasz przejrzyj ofert operatorów pewnie nie będzie ich za wiele, i wybierz najkorzystniejsza
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    javaman - a moze jednak kolokacja? to zalatwia pare problemow:
    - glosnych serwerow
    - klimatyzacji
    - lacza symetrycznego
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał javaman Zobacz post
    Poszukuję jakiegoś łącza symetrycznego, do 1000zł miesięcznie, znacie coś rozsądnego i godnego polecenia? Myślę też nad wykupieniem kilku łącz asymetrycznych i podpięciem w jedno regulując up i down. Pomijam w ten sposób wysoką opłatę instalacyjną jaką narzucają przy symetrykach, koszt samego utrzymania również jest niższy. Co myślicie o takim rozwiązaniu? czy to się ma prawo sprawdzić?
    1000zl miesiecznie jest realne za jakies 2Mbps symetryka + niewielka klasa adresowa. Laczenie mniejszych laczy to niezbyd dobre zestawienie bo zacholere tego nie zbalansujesz bedziesz sie babral w jakis zrodlowy routing i nic z tego ciekawego nie wyjdzie. Zwlaszcza jak ma byc to na serwerki gdzie bedziesz mial tylko jeden rodzaj ruchu np. WWW.

    Cos takiego jeszcze miernie sprawdza sie w niewielkich sieciach osiedlowych - ale dalej to ruch w druga strone, robi sie tylko rozdzial wedlug ruchu lub recznie rozdziela wewnetrzne klasy na poszczegolne lacza.

    Jesli chodzi o Wawe to jest roznie, paranoja jest np. to ze w centrum w niektorych miejscach jest tragedia i trudno cos podlaczyc (brak mozliwosci technicznych).

    Moge pomoc cos zalatwic Exatel lub GTS Energis - w Energis (link radiowy) podejzewam ze udalo by sie cos w tej kwocie moze nizej. Zalezy jaka lokalizacja itp. itd.

    Jak cos to ewentualnie odezwij sie na PW, mam w tych firmach troche znajomych i zalatwialem juz wiele lacz dla firm - wiec ewentualnie moge probowac wynegociowac jakies lepsze cenki jak by cos...
    Ostatnio edytowane przez tom : 08-15-2008 - 07:47

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Postów
    8

    Domyślnie

    Tom ja mam 5/5 za 750zł netto i do tego /25 więc na pewno 1000zł to nie jest góra za 2Mbit. Jeszcze zależy od kogo, bo pewnie z TP to tyle by kosztowało.

    Do autora wątku. Zainteresuj się możliwościami technicznymi w Twojej okolicy firm: Exatel, MAN, Tkt a jeśli mieszkasz na śląsku to 3s

  6. #6
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    już wszystko wiem co i jak. Okazało się że bardziej opłacalne będzie dzierżawienie dedyków w OVH. Serwery produkcyjne w całości tam przeniosłem - te bardziej transferożerne. Do obsługi firmy - maile, www etc. i serwery typu CVS, SVN, zostają też.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj