Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Programy steganograficzne

  1. #1

    Domyślnie Programy steganograficzne

    Witam,

    Jest ktoś może zainteresowany w steganografii? Posiada swoje oprogramowanie? Doświadczenia? Ja przyznam szczerze bardzo się tym interesuję, szczególnie wdrażaniem rozwiązań do nowych typów plików pod kątem ukrywania danych. Pracuję nad kilkoma aplikacjami steganograficznymi. Napisałem także parę grubszych, do ukrywania tekstu w plikach takich jak avi, mp3, txt, jpg, png, gif, bmp, itd. Tematyka jest ogólnie bardzo interesująca, szczególnie kiedy ukrywanie danych odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanych silników kryptograficznych do operacji szyfrujących na ukrytych danych.

    Dla osób, które nie miały raczej do czynienia ze steganografią przedstawić mogę przykładowy program, który napisałem z okazji pierwszej Cipher.pl Cryptography Challenge, pozwalający na ukrywanie tekstu w bitmapie 24-bitowej.

    Znajduje się tutaj: http://hack.pl/docs/software/SDSbmp.exe

    Program napisany jest dla systemów Windows, na Linux działa z wykorzystaniem Wine.
    Screen działania programu: http://milion.nazwa.pl/screen.jpg

    Zapraszam do testowania.

    - Szyfrowanie -

    1. Załadowanie 24-bitowej bitmapy "Otwórz"
    2. Wprowadzenie tekstu przeznaczonego do ukrycia
    3. Ukrycie danych "Koduj"
    4. Zapisanie bitmapy z zakodowaną tajną informacją.

    - Odszyfrowanie -

    1. Załadowanie 24-bitowej bitmapy "Otwórz"
    2. Odszyfrowanie ukrytej informacji "Dekoduj"
    Pozdrawiam,
    Paweł Jabłoński

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Brok
    Postów
    42

    Domyślnie

    Ciekawy programik. Trochę długo myśli przy odkodowaniu tekstu, ale może to być wina mojego komputera (192 MB RAM i proc. Celeron 700 MHz :] ).

    Nie zauważyłem różnicy w rozmiarze między plikiem z zakodowanym tekstem i oryginalnym plikiem bmp.
    Kod:
    dominik@ubuntu:~/gorion$ ls -l
    razem 1080
    -rw-r--r--  1 dominik dominik 546094 2006-06-27 10:23 LW344.bmp
    -rw-r--r--  1 dominik dominik 546094 2006-06-27 11:04 mapa.bmp
    ale już program cmp wykrył różnice między nimi. Tyle że póki co nic mi to nie daje :P

    Możesz udostępnić programik który ukrywa tekst w plikach txt?

    Pozdrawiam

  3. Domyślnie

    oczywiscie ze rozmiar pliku nie ulegl zmianie a porownanie dwoch plikow (bazowy i zmodyfikowany) wykazuje roznice. Programu nie widzialem - jednak domyslam sie ze jest to LSB - pytanie tylko na ktorej warstwie - bo jezeli na pierwszej to bardzo latwo mozna uszkodzic osadzona informacje - lepiej przejsc na wyzsza warstwe uzywajac modyfikacji LSB z University of Oulu oraz zastosowac klucz.
    Ale jak pisalem - nie widzialem programu wiec moze jest to juz zaimplementowane...

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dziedzienę steganografii, to polecam program firmy Steganos szyfrujący nasze pliki, dane i dokumenty przed intruzem. Mówie tu mianowicie o Steganos Security Suite, mam o nim bardzo dobrą opinię. Jest wyposażony w wiele modułów, np. moduł ukrywania plików oraz szyfrowanie poczty.

    Oto link do wersji shareware, działającej przez parę dni.
    http://www.komputerswiat.pl/download...ad.asp?sid=764

  5. #5

    Domyślnie

    Link nie działa do Steganosa. Znacie jakieś programy które koduja i odkodowuja jakies pliki/wiadmosci w WAV i PNG ( bez hasła). Najbardziej mi zalezy na tych formatach bo do bmp znalazłem wiele. Z góry thx.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Gorion zapytal o steganografie wiec prosze nie mieszajcie postow o tematyce szyfrowania do steganografii - to sa rozne rzeczy!

    Moja wiedza w tym zakresie jest bardoz powierzchowna, moze dlatego ze mam pewien uraz do matematyki albo raczej do osoby ktora mnie tego przedmiotu uczyla w liceum... i od tego czsau matematyka zawsze byla na koncu dla mnie... i to byl blad... niemniej teraz nadrabiam ale do rzeczowej dyskusji jestem zdecydowanie za cienki
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Napisałem dwa narzędzia.... Jedno do kodowania w BMP (ale to cię chyba nie obchodzi....), a drugie do kodowania w plikach WAV (44100Hz 16bitów Stereo).
    Można tym programem kodować w pojedynczy plik, lub rozłożyć jakiś duży plik na
    parę wav'ów. Jest tam tak funkcja, która sama dzieli i składa... Program posiada 3 poziomy kompresji danych w dźwięk: 50/100/200MB na 80min.. Bezproblemowo możesz nagrać takie wav'y do AUDIO-CD i odtwarzać na wieży (przykładowo), a potem zrzucić je na twardy dysk jakimś ripper'em, np. CDex'em, i rozkodować moim program. Znajdziesz go na stronie: www.ujazd.t35.com na dziale MAJSTERSZTYK -> DOWNLOAD pod nazwą "e100 series", lub leiej wejdź od razu na tą stronę: http://wolny_ujazd_forever_young.rep.../download.html

    a propos PNG.... zakoduj plik do BMP, a potem urzyj np. MS Paint do konwersji w PNG.... (taka mała dywersja)...gdyż PNG to format bezstratny.........
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-18-2008 - 13:57

  8. #8

    Domyślnie

    Świetny program gorion

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj