Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Wszystko o trojanach

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    przed kompem
    Postów
    10

    Talking Wszystko o trojanach

    Hejka ma wiele pytan.Wiem skad wziela sie nazwa trojan, lubie historie Interesuje mnie wszystko co potrzebne do wyslania takiej niespodzianki na innego kompa.Wiem ze trojan sklada sie z serwera i klienta.Ale nie wiem co dalej jesli ktos ma taka wiedze i czas prosze o rozwiniecie tematu.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Trojan czyli kon trojanski - zrodlo: Mitologia Grecka, bitwa o Troje
    Zwiazek z programami: zasada dzialania - wyglada niewinnie a ma ukryty ladunek ktory wykonuje swoja robote.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    http://hack.pl/forum/thread3158,zapakaowany_trojan.html
    dopiero co przedstawiłem całą genezę tego słowa

    Od Konia Trojańskiego, którego Grecy podrzucili mieszkańcom Troji, na znak zawieszenia broni. W rzeczywistości był to podstęp, gdyż wewnątrz budowli znajdowali się achajowie, którzy zaatakowali po nadejściu zmroku (wyszli z Konia i otwarli bramę oblężanego miasta, umożliwiając wejście Grekom). W ten sposób zdobyli antyczne miasto.

    Trojan jako program, działa podobnie, otwiera port umożliwiając połączenie z klientem i czeka na nadejście danych - poleceń które interpretuje i wykonuje na komputerze ofiary - umożliwia również dostęp do plików znajdujących się na dysku, wszystko zależy od jego funkcjonalności.

    Trzeba dodać że zazwyczaj po uruchomieniu przez ofiarę serwera (trojana) zaszywa on się / ukrywa w systemie ale cały czas działa (oczekuje na nadejście poleceń) - musi on jednak otworzyć port na którym będzie nasłuchiwać - takie działanie jest zazwyczaj szybko sygnalizowane przez firewall - czyli w łatwy sposób może zostać zablokowany

    To chyba tyle z podstawowej wiedzy :P
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  4. #4

    Smile rybka714

    jak masz czas i chęci mógłbyś mi pomuc w znalezieniu trojana takiego bym mógł kumplowi zrobić psikusa tzn. wysunąć mu cd roma. lub tym podobniejsze niegroźne banały...

    pozdrawiam rybka714

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Przeszukaj forum - byla o tym mowa... Lenie smierdzace beda banowane jak tak dalej pojdzie...

    Aby nie bylo ze na forum nie ma odpowiedzi - back orifice i inne maja takie mozliwosci.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. Domyślnie

    http://www.trojanypl.org/ - do wyboru do koloru
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  7. #7

    Thumbs up proste

    Wielkie dzięki!!!

  8. #8
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    przed kompem
    Postów
    10

    Talking

    Ok mam juz trojan (wlamywacz)nadal jest zapakowany co mam teraz z nim zrobic?ktos juz napisal ze samo wypakowanie nie infekuje kompa ok zrobie to i co dalej wiem serwer podrzucam ofierze a klient jest dla mnie.W jaki sposob mam go podrzucic?Przez gg czy mailaZanim go rozpakuje prosze o kolejne wiadomosci co z nim zrobic dzieki

  9. #9
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    k**** lenistwo nie zna granic
    na forum juz mnostwo razy bylo to walkowane, jak skonfigurowac serwer, jak podeslac go ofierze, itp...
    czytac, czytac i jeszcze raz czytac

Podobne wątki

  1. Potrzebuje raczej pomocy jak to wszystko razem połączyć..
    By at1z0r in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 09-03-2007, 10:15
  2. Jak wgrać mape...kod jest wszystko jest a nie działa
    By olixon in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-11-2007, 06:52
  3. Sprawa wazniejsza niz prawie wszystko
    By pablo_jarre in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 06-14-2007, 08:36

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj